Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nastavení user účtu

Dobrý den, mám WinXP Home, nastavil jsem si podle zdejšího návodu omezený účet. Problém je, že je omezený nějak moc, nedovolí mně totiž smazat ani soubor s příponou *.txt, *.jpg apod. Co mám ještě nastavit, aby to bylo v pořádku? Děkuji.

Každý soubor má svoje oprávnění a /nebo ho dědí od nadřazené věci (složky, disku). Administrátor má obvykle plný přístup kamkoliv, proto jste se s tím ještě nesetkal.

Nejjednodušší bude restartovat v nouzovém režimu a přihlásit se jako administrátor a práva přenastavit.

xpPerm2.htm

součástí nera je utilita nero burn rights. tam můžeš nastavit práva pro vybranou skupinu, nebo nejčastěji pro všechny = everyone. je to tak zavedeno od xp.
podobně funguje nastavení práv pro zálohování disku, nebo změnu velikosti partitions - pro neadminy se povoluje v group policy.

xp home versus gpedit: povolení by šlo vystopovat i přes registry.
ale to je právě v pořádku - je naprosto nežádoucí, aby měl kdejaký user bez práv možnost měnit rozdělení disku, nebo vytahovat cizí soubory přes zálohu.
a obvyklý správce pc, který dělá vědomně pod omezeným účtem, si pro takové operace buď spustí admoša, nebo potřebný program přes runas (obdoba tučňáčího su).