Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Asus K50IJ - nepravidelně mrzne

Instaloval jsem fungl nový notes Asus K50IJ, má 4GB RAMky, dával jsem na něj XP professional 32bit SP3. Nic 64bitovýho nemám po ruce. Pochopitelně hlásí že fyzická paměť je kolem 3,1GB, ale co horší, nepravidelně mi zamrzne, nedá se vysledovat příčina, jednou to udělá při procházení netu (FF i IE7), jednou při přehrávání filmu, jednou při spuštění TotalCommanderu... Projel jsem RAMku Memtestem, v pořádku, projel jsem harddisk na fyzické chyby, v pořádku. Zamrzne to takovým způsobem, že ztuhne myš, přestane reagovat klávesnice, svítí kontrolka harddisku a (pokud se přehrává hudba) opakuje dokola poslední vteřinu přehrávané hudby. CTRL-ALT-DEL nereaguje, pomůže pouze podržet vypínací tlačítko na 5 vteřin. Po zapnutí je všechno OK, notes najede tak jak má, ale po nějaké době to ztuhne znovu. Nedá se říct, že by to bylo přehříváním, přehrávalo mi to 3 hodiny bez problémů filmy a pak jsem spustil Mozillu a šlo to do kytek, po restartu (bez nějakého chladnutí) to jelo další hodinu než jsem spustil film, dal přeskočit pár sekund začátku a zase se to složilo...

Ovládače pro XP nainstalovány z dodaného CD, proběhly všechny dostupné MS aktualizace, XP jsou ofiko, nic pirátského na notesu není, žádný cracky, antivirák je AVG 9 Free (ale dělalo to i bez něj), tak nevím, můžou to způsobovat ty 4GB ramky? Pomohlo by třeba /3GB nebo /PAE v boot.ini?

Dík za rady.

Nechaj to bude bežať iba s jedným modulom RAM, druhý vyber von, po čase ich vymeň navzájom. Overíš zároveň či sa predsa nejedná o vadu RAM. U tohto Assusu sa asi blbo vyberajú RAM moduly, je potrebné odstrániť 5 ! skrutiek. Vzadu 4 a potom jednu v priestore baterie. Ak si dobre pamätám ...