Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem FTP server.....potrebujem radu

Kedže sem chodia múdry a znalí ľudia, tak mám takúto otázočku ;-).: ?? :?:Je možné si z mojho disku zriadiť FTP server (samozrejme bezplatne :-)), tak že by tam boli odkazy na súbory, ktoré mám ako zdielaťeľné. (napr. *.AVI, *.JPG...atď). A ten kto by chcel ťahať proste sa cez ten odkaz dostane k tomu súboru na mojom disku a už dáunlouduje ;-)....trocha som to možno poplietol ale predsa sa ja v sieťach moc nevyznám a tak potrebujem radu od skúsenejších. Dik.

s tymi odkazmi to mas trosku pomylene. ak sa uz dostanu na tvoj ftp server nebudu tam videit odkazy ale priamo tvoju adresarovu strukturu ktoru nechas zdielat ftp serverom.
ta verejna ip nie je podmienkou pretoze existuje este portforwarding pripadne nejaky tunnel a pod riesenia.

a možem tam dať hoci koľko MB alebo GB súborov ???...alebo to je nejak limitované ??...a ešte dačo: keď si vytvorím FTP server, možem potom aj určovať rýchlosť downloadu roznym užívateľom, ktorý sťahujú ?? :?: (samozrejme,že mám plné práva)

muzes tam dat klidne vsechno co mas na disku.. To nedavas do FTP serveru, ale FTP serveru das nejakou povolenou adresarovou strukturu ( lze vytvaret i fiktivni, neodpovidajici strukture primo na disku ) a tu primo vidi uzivatele a pristupuji primo ke konkretnim souborum. U sofistikovanejsich reseni lze omezovat rychlost stahovani, i prava pro zapis, cteni atd. Ale s vytvarenim takoveho serveru bych si daval bacha komu davas pristu, pamatuj na pravni aspekt veci. V tomhle pripade se totiz stavas poskytovatelem nelgalniho obsahu a porusujes autorsky zakon ( pokud tam das hudbu ci placene programy ). No a pak taky samozrejme muze objem dat prenesenych rust hodne vysoko, coz se nemusi libit tvemu poskytovateli.