Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kontrola verze souboru

Zdravím.
Potřeboval bych poradit nějaký šikovný skriptík do příkazové řádky, konkrétně by měl umět tohle:
-vzít jeden soubor jako refernci
-stahnout ten stejny soubor ze zadane url
-porovnat oba soubory
-pokud je stažený soubor novější než referenční, změnit barvu pozadí (pro lepší viditelnost) a skoncit
-pokud je stažený soubor stejný, smazat stažený soubor, chvili pockat (10s?) a zavolat sebe sama (nebo repete)

Díky moc za cokoliv, i částečné rady, nenapadají mne ekvivalenty pro windows z unix příkazové řádky (wget, ...)

bude se lisit datum posledni zmeny- soubory je sice vytvorem nyni, ale zmenen kdyz byl vytvoren na serveru.
a uz jsem vyresil lehce jinak s pomoci win verze programu wget a kontrolou obsahu.
nejsem zadny programator, takze to asi neni uplne vzhledny a dokonaly kod, ale funguje to:

@ECHO OFF
:ZACATEK
del stazeno.xls
wget url_souboru/stazeno.xls
fc referencni.xls stazeno.xls
IF ERRORLEVEL 1 GOTO ZMENA
IF ERRORLEVEL 0 GOTO BEZEZMENY

:ZMENA
color a0
GOTO KONEC

:BEZEZMENY
color
ping www.google.com -n 2
GOTO ZACATEK

:KONEC
ECHO koncime!

Datum poslednej zmeny sa ale predsa cez http neprenasa, nie? Datum vytvorenia a poslednej zmeny bude teda stejny - datum stiahnutia. Predpokladam. Ale netestoval som, over si to.

P.S. tak jak to mas v scripte testujes subory podla obsahu (stejny/nestejny obsah suboru) takze datum vytvorenia/zmeny je nepodstatny.