Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomůže větší RAM ?

Ahoj
Mám problém. Když chci přehrát video z archivu TV NOVA, strašně se to kouše, obraz cuká,někdy se i zastaví. Na YouTube nebo Stream.cz to nedělá. Tuším že to bude tím že mají na Nově vyšší rozlišení, nebo datový tok, či co, a moje staré železo to nezvládá.
Proto se chci zeptat jestli by pomohlo zvětšení RAM z 1G na 2G (víc moje deska nepodporuje).a jestli mi tam budou chodit např. tyto:

www.czechcomputer.cz

Taky se chci zeptat Jestli se taková investice vůbec vyplatí. PC bude využíváno
pouze na internet a přehrávání videa. Videa puštěná z PC chodí dobře, rád bych ale abychodily i ty z netu.

Moje konfigurace: ASRock 775i65GV , chipset Intel 865GV
CPU Intel Pentium 4, 3,06 GHz
RAM 1GB DDR
Ati Radeon 9250
Win XP SP3

Serverama Novy to asi nebude.
Na kámošově noťasu (2,3 GHz dvoujádro + 2GB RAM, Win-Vista),to běhá bezchybně.
Jinak jsem to právě zkoušel a Využití CPU je max.75%, a využití paměti asi 700M.
Nepomáhá ani nižší rozlišení. Cuká se to stále.

Tak si tam skus povypinat alebo najlepsie odinstalovat kdejake antiviraky suite a podobne znefunkcnovace. Na kamosovom notebooku to islo presne v tej sekunde dobre ked sa to tebe sekalo, a preste to iste video, a cez presne to iste internetove pripojenie?

Mozes tam mat aj vir alebo problem s prehliadacom alebo playerom, skus to v inom prehliadaci (IE, FF)

Takže, kámošův noťas byl zkoušenej u mě, na mém připojení ( 10M od UPC)
a oba máme prohlížeč FF. Zkoušeli jsme to ale i v IE. Jemu to chodí v obou prohlížečích,
a mě se to cuká, taky v obou. Co se týče nainstalovaných programů a i antiviru, mám já i on téměř to samé. Sám jsem mu jich většinu instaloval.

Ne tak docela. Při samotném prohlížení netu (textu, obrázků,) a můžu současně poslouchati internetové rádio, je zatížení CPU tak okolo 6 až 10%. Jakmile ale otevřu stránky Novy,
archiv.nova.cz
Vyskočí téměř okamžitě zatížení CPU na těch 75%, místy to skáče až k 80%.
Když tu stránku zavřu, spadne to zpátky na těch 6%.
Když spustím video co mám v PC, je zatížení CPU mezi 30 až 40%.

A ktery proces to teda dela? Obetoval jsem se (tv Srackomet opravdu nemusim) a zjistil, ze mi proces prohlizece (opera.exe) na jejich strankach (a pri spusteni videa) bere cca 15%, coz je tak akorat normalni pri vysoke kvalite. Osmdesat procent je straslive cislo - zkusil bych preinstalovat flash (plugin), jestli to nahodou nedela on.

Přeinstalovat Flash plugin, to jsem zkoušel jako jednu z prvních věcí. To nepomohlo.Co se týče spuštěných procesů, těm moc nerozumím, ale tady jsem vypsal ty největší žrouty.Měřeno při spuštěném videu na sránkách Novy.

firefox.exe 181540 kb
aschWebSv.exe 27020 kb
wmpnetwk.exe 23868 kb
explorer.exe 44992 kb
ashServ.exe 22002 kb
svchost.exe 34492 kb
MsMpEng.exe 34428 kb
PcSuite.exe 23952 kb

Když ty Novácký stránky zavřu, všechny procesy zůstanou téměř na stejných hodnotách, jenom firefox.exe spadne na 136880 kb.
Tak jestli z to budeš moudrej...

Ještě mě napadlo jestli není slabá ta grafárna. Jenže ovladač jiný než mám není, a do té AGP1 už taky asi nic lepšího neseženu.
Když totiž tenhle web Nova spustila, a videa tam nebyla v takové kvalitě jako jsou dnes, tak mi to na tomhle železe chodilo bez problémů.

Kolik to obsazuje pameti, je vcelku jedno. Zalezi na zatezi CPU (prekvapive sloupec CPU ve spravci procesu, je to v procentech). FF nepouzivam, ale mam pocit, ze jsem kdesi na svych toulkach internetem narazil na clanek, popisujici prapodivne chovani kteresi jeho novejsi verze (ano, vytezovalo to CPU na skoro 100%). Presne si to ale uz nepamatuju. Zkus firefox upgradovat na nejnovejsi verzi a povypinat nepouzivane pluginy. Grafika je v tom nevinne, te se flash player az tak netyka (mno, muze delat "krky" ovladac, ale neni to moc pravdepodobne). Zkus nejakou jinou stranku s flash videem, jestli to dela i na ni. Jeste mrkni, jak to bude prehravat IE (a zmer zatez CPU).

Sorry, neviděl jsem.
Takže zatížení (samozřejmě při spuštěném Nováckém videu).
Vždy jsou tam ale ještě nějaké nečinné procesy. Nevím co to je a ani to nejde vypnout.

Firefox
firefox.exe kolísá mezi 57 - 72%
nečinné procesy kolísá mezi 31 - 57%

IE
iexplore.exe kolísá mezi 61 - 67%
nečinné procesy kolísá mezi 27 - 45%

A ještě jsem pro zajímavost instaloval Operu

opera.exe kolísá mezi 64 - 77%
nečinné procesy kolísá mezi 42 - 68%

Vše je zaktualizováno v poslední verzi.

Nevím jestli to pomůže, ale včera jsem se bil z něčím podobným. Sekal se mi obraz při přehrávání videa v rozlišení HD a tak dlouho jsem instaloval různé kodeky a odinstalovával a nic se nelepšilo. Pak mě napadlo že asi nemám insalovaný ovladač grafické karty a bylo to.

Ovladač grafické karty skus instalovat nebo aktualizovat.

!!!! Ale mám stolní PC tak nevím !!!!

A direct máš ??

Nevím kam tím směřuješ. Když jsem psal že na kámošově notesu, to na mém připojení jede v pohodě, tak si myslím že rychlostí připojení či stahování to asi nebude. Navíc sám bys měl vědět že rychlost stahování je také závislá na konkrétním serveru. A z Nováckého serveru nic stahovat nejde. Protože kdyby to šlo, tak bych si to stáhnul, a pustil z PC, a neřešil bych to tady.

Jak jsem psal vyse, mas nejspis nejakou neplechu v ovladacich. Buh sud jakou, ale pes bude zakopan zde - flashove video na tvem stroji si proste nemuze rict o osmdesat procent strojoveho casu. Zkusil bych cistou instalaci, nebo nejaky live Linux. Tim eliminujes potencialni HW problem.

V pohodě, ani mě nenapadne všechno hned. A tak jak se rozvíjela diskuse, a padaly dotazy,tak jsem doplňoval informace a upřesňoval.
Jen pro doplnění. Našel jsem na tom Nováckým serveru jejich technický požadavky, a tam jsem se dočetl, že moje konfigurace PC je u nich uváděna jako minimální.
tv.nova.cz
Mám tomu rozumět tak, že by mi to běhat mělo, a je u mě něco špatně, nebo díky tomu že to je na hraně, mi to nikdy líp chodit nebude?
A to ani na čistý instalaci.
Protože když ne, byla by práce s novou čistou instalací úplně zbytečná (a ani trochu se mi do ní nechce).
Tedy můj poslední dotaz zní:
Je li někde uváděna určitá konfigurace jako miánimální požadavek, Znamená to že:
1. By to makat mělo
2. To makat může, ale občas problémy
3. Nebude to uspokojivě makat nikdy

Pomalu se začínám smiřovat, že je tohle moje železo prostě slabý, a chtělo by to něco výkonnějšího.
Jinak díky všem za snahu pomoci.

Já si myslím že 3ghz pentium by na to stačit měl. Asi bych to mít to v dílně zkusil znova nainstalovat windows nebo vyměnit třeba grafickou kartu,síťovou kartu a zvukovku.Vykopat firewally a antiviry.Na grafiku máš jaký ovladače ? Integrovaný nebo z ati ? A jaké je rozlišení displeje ? Už sem viděl zákoše s plečkou a 24" full hd lcd. Ze srandy bych zkusil vytáhnout vga a integrovanou grafiku.
Je možný že nepomůže nic jedině jiný pc.

Ovladače mám od ATI.
Nevím sice co je zákoš, ale fakt je že jsem nedávno měnil monitor,
a mám 24" full hd (Samsung), taky s origoš ovladačema.
Jo, taky mě napadlo, jestli to ta grafárna utáhne, a tak jsem zkusil snížit rozlišení až na 8OOx600, ale ani to nepomohlo.
Ale zkusím ještě připojit jiný monitor, který není full hd.

Hmm, tak to je tedy rada...
1. Teda nevím jak je to u vás na Slovensku, ale u nás je zvykem,že když chci na něco reagovat, tak si to nejdřív celé přečtu. Ty jsi opravdu měl doma před 10 lety 3GHz procesor a 1GB RAM? Což jsou také hodnoty, které Nova uvádí jako minimální HW konfiguraci na svá videa tv.nova.cz. Ale právě tohle jsem zde již psal.
2.Kolik si myslíš, že (podle tebe), mám firewalů a antiviráků????? Když jsem psal o SW na mém PC, měl jsem samozřejmě na mysli jeden antivir + různé programy (např. na fotky). Nejsem debil, abych si dal na jedno PC několik antivirů a firewalů, aby se mi to mezi sebou navzájem hádalo. Možná je to na Slovensku jinak, nevím....
3. Ovladače mám všechny nejnovější. (to jsem zde již také psal)
P.S. Takže ty mi radíš provozovat PC bez jakéhokoliv antiviru, a bez jakéhokoliv firewalu? No ty budeš ale opravdový odborník, klobouk dolů.

OMG..

Pochop, že ten hypersuper antivirofirewall, kterým sis zapráskal stroj, běží možná dobře na dualcore CPU, ale tvá prastará plečka jej sice zvládne, ale už nezvládne to další.. (tedy uživatelské akce)

Provozovat PC bez firewallu je zcela normální (ten je přece v routeru). Znalý a zkušený člověk se obejde i bez antiviru. Jen lidé neznalí si svůj PC doslova zaserou různými anti-všechno, zato používají PC pod účtem správce (a tím jsou vystaveni daleko větším rizikům než člověk s neadmin účtem bez osobního firewallu a antiviru).. :-/

Vážení chytráci, já jsem zde ani v jednom příspěvku nepsal jaký mám nebo nemám antivir, jaký mám nebo nemám firewal, a najednou se panečku dozvídám jak jsem si údajně zapráskal stroj něčím super-hyper.
Já v této diskusi tímto končím, neboť již nikam nevede. Za chvíli bychom se zde mohli začít akorát osočovat a urážet a to už vážně nemusím.
Zkusím se s tím mým problémem nějak popasovat, nakonec stejně nejspolehlivější pomocná ruka, je na konci vlastního ramene. :puff:
Za podnětné a konstruktivní názory děkuji MM.TANKu a MIFovi. Ostatní názory jsou plevy.

Neuraž se, přeber si dredy, které potřebuješ.
U mně TV Nova sviští OK na naprosté vykopávce
Barton 2500+, 512 RAM DDR333, net 6/6 real rychlost.
FF 3.5.5, ani na starších verzích nebyl problém.
Zkus ještě zvlášť nainstalovat poslední verzi Flash Playeru,
ne přes plugin FF, případně nainstaluj do FF Shockwave Flash,
mám verzi 10.0.32.18

flash-player-msie

To je jediný soft, kde jsem zatrhnul
"Aktualizovat" bez dotazu.

Já měl kdysi v PC rozšiřující kartu s COM porty a občas se zničehonic rozhodla (tedy její ovladače) a obsadila 50 procent výkonu CPU.
Čachroval jsem s ovladači, s osazením různých PCI slotů atd., nakonec to ale skončilo tím, že jsem tu kartu vyhodil a pořídil jinou, s čipem od jiného výrobce.
Je to jen tip - vytahat všechny karty z PC, odpojit všechno z USB a dalších portů a vyzkoušet. Třeba nás to nasměruje dále.
To LiveCD s nějakým Linuxem také není špatný nápad.

Zas takova plecka to neni (aspon co se tyka kancelarske, potazmo Netove, prace/zabavy). Nedalo mi to a vyzkousel jsem na tvem odkazu "stahovadlo" (stoleta plecka s Athlon XP 1700+, gigem RAM, SB Live a ATI R8200). Vse v pohode, video se netrha, vyuziti strojoveho casu v Opere cca 40%. Trvam na tom, ze ti to brzdi nektery z ovladacu - grafiky, zvuku, ci snad zakladni driver chipsetu. To live distro Linuxu uz jsi zkousel? Ja na to pouzivam jakesi live Ubuntu (verzi z hlavy nevim a v supliku momentalne lovit nehodlam).

Tvoj stroj neni srot len silou mocou sa branis odinstalovat SW pricinu problemu, a rady ktore pravdepdobne vedu k vyrieseniu povazujes za "plevy". Keby si mal na to ohodnotit ze co su "plevy", tak by si to mal uz davno vyriesene sam. Tak si aj nadalej mysli ze jaky si borec a zasadne nerob tie "plevy" co pisem, a kup si novy PC jak pako, kvoli nejakemu viru alebo antiviru.

Si tam nainstaluj uplne nacisto Windows, servicepack, ovladace (oficialne k zakl.doske, grafike a zvukovke), najnovsi flashplayer, a daj vediet ze ci je ten PC srot.
A potom si tam nainstaluj antivir a prip. viry co tam mas teraz, alebo dosahaj to cleanermi a spol alebo ja neviem co si s tym robil a potom sa znova opytaj preco to zas ide blbo.

Já vím, TANKu, ale integrovaná grafika je jen VGA, a já chci DVI. Ten rozdíl mezi VGA A DVI je opravdu velikej. A jinou grafickou kartu, na tenhle starej sráč, jednak už asi neseženu, a taky si myslím že by se to asi ani nevyplatilo. To už bych se toho raději zbavil a šel do novýho železa.

Tank se nejspis myli (JOJ!, jak jsem mohl!) - HW chyba v grafickem subsystemu nezere prostredky. Pouze ku*vi vystup, v nejhorsim pripade restartuje system. Tvuj problem je softwaroveho razu (ja pravim ovladace, mozna se ale jedna i o vejry ci blize neurcitelne kvantove anomalie). Nevyzkousis-li ten linuch (ci cisty install), nedobereme se pravdy.

Na vině je procesor
POŽADAVKY
"MS Windows nebo Linux
Intel Pentium 4 (nebo ekvivalentni) 3GHz, případně rychlejší 1GB RAM, 256MB VRAM "
Ty videa jsou problém a je to náročné a nevěřím že někomu to leze v dobré kvalitě na athlonu 2000+. To je problém i pro Pentium 4 2,4 ghz. Je ale s podivem že na novějším celeronu 1,7 GHz -ta nová řada to jede dobře. Musí to jít plynule jako televizní vysílání v televizoru, žádné 15fps

Tvuj problem neni hardver ale softver ktery mas spusteny.
firefox.exe 181540 kb firefox
aschWebSv.exe 27020 kb avast
wmpnetwk.exe 23868 kb wmp 10 11 problem vypnout sdileni po siti
explorer.exe 44992 kb explorer
ashServ.exe 22002 kb avast
svchost.exe 34492 kb
MsMpEng.exe 34428 kb defender hlidani v realnem case
PcSuite.exe 23952 kb
Zkusil bych v nastaveni wmp,a nebo ve sluzbach ,vypnout sitove sdileni pro wmp.
Vypnout defender.
Nebo pouzit jine zdroje www.cinema-world.biz