Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Replikátor s napájením pro notebook

Přátelé, nevíte zda existuje replikátor portů, který by uměl napájet notebook? Mám totiž NB, který žádný replikátor či docking station nemá a haldu příslušenství k němu musím nosit po kapsách.
Pokud existuje, potřeboval bych, aby měl nejméně 4 USB, VGA a RJ45. Parallel port by byl také dobrý, ale ten už není tak nutný.

Dneska jsem byl v Dicotě a tam mi řekli, že nic takového neexistuje. Na Googlu jsem taky nic nenašel.

Anarchist, já mám představu, že ten replikátor (či Docking station, já přeseně nevím, jaký je v tom rozdíl), by implikoval adaptér a zároveň by duplikoval příslušné porty.
Já takhle musím sebou všude tahat síťový adaptér, USB hub, rozdvojkovou přípojku na myš a klávesnici, připojitelnou koncovku na VGA a RJ45, redukci na printer USB/PAR atd.; takhle bych to měl všechno v jedné krabičce, do které bych vetknul síťový (230V) kabel a bylo by vymalováno.
Ten můj NB váží 780 g, ale další kilogram sebou vláčím v příslušenství, takže to pak ztrácí kouzlo mobility, kvůli kterému jsem jej kupoval.

Pokud bys měl přesně to, co říkáš, stejně by si z replikátoru, nemaje na NB speciální konektor, musel do NB tahat kabely dva - USB a napájecí, takže kabelová úspora padá. Navíc se vážně obávám, že ve variantě přímo pro 230V nebude replikátor k mání. Zase by k němu byl další zdroj. A proč by to někdo vyráběl, když replikátoru samotnému stačí pro jeho chod napětí z USB portu notebooku? Takže nošení zdroje tě pravděpodobně nemine. I kdyby replikátor na 230V k mání byl, zase by byl o ten integrovaný zdroj těžší.
pozn. a to pominu, že napěťové a proudové požadavky se u jednotlivých notebooků liší, takže by u univerzálního replikátoru musel být do jisté míry i "univerzální" zdroj napájení připojeného zařízení. To je dosti nepravděpodobné.
//edit: Stejně jsem trochu skeptický, že to všechno bude šlapat přes jeden USB port. Kdo s tím má zkušenosti, nechť se o ně podělí!