Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Monitor

Dobrý den, chystám se pořídit nový monitor sloužící k sledování filmů, internet občas i na nějaké ty hry, ale opravdu jen minimálně.
Také hodně pracuji z tabulkovými programy, takže kvůli tomu volím wide.
Zde jsou typy, mezi kterými se rozhoduji:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=7000 5
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=6237 8
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=6891 8
popř. http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=7007 1

Vlastním už 17" Benq z kterým nemám problémy. Chápu, že Benq není dobrá značka a patří mezi horší výrobce. Naopak je to u Hp nebo Samsung.
Technologie je TN, což mi bohatě stačí, a pokud vím ovlivnuje to pouze pozorovací úhel.
U prvního monitoru Benq je uveden docela šílený kontrast, sice se udává čím větší, tím lepší, ale také je to nic neříkající údaj, který má zmást nezkušeného kupujícího.
Závěrem bych si první model Benq 20" vybral hlavně kvůli designu a DVI vstupu, což u dalších uvedených monitorů není.
Pokud tedy ne Benq a chci znát kokrétní důvody např. nestadnartní rozlišení atd...
TAk je mým favoritem HP, který se mi velice zalíbil, ale je tam pouze VGA vstup, což u tak velkého monitoru je divné...

Ps: TAké jsem se chtěl zeptat, zda existuje možnost např. u zmíněného Hp monitoru zprovoznit pomocí nějakého jiného držáku funkci pivot.

Ono je to v této cenové kategorii všechno stejnej drek. Z těch tvých vybraných bych vzal ten poslední, protože je prostě největší. Jenže má nevýhodu - tedy pro mě - že má FullHD rozlišení, což znamená, že budeš mít dost malý písmenka. Většina 22" monitorů má rozlišení 1680 x 1050, vyšší rozlišení se hodí až pro 24" modely. Ale to je věc každýho, já osobně bych hledal něco 22" s rozlišením 1680 x 1050.

Netvrdím, že je to brak, ale bude mít poměrně malý písmenka. A co se týká HP - ti si to taky nechávají vyrábět u někoho jinýho. Např. Dell si nechává vyrábět levný monitory u BenQ. Takže ani ten nápis HP není zárukou výbornýho obrazu. A v daným cenovým segmentu bude kvalita srovnatelná, protože ono není moc cenovýho prostoru na lepší součástky a marži obchodníků. Nedávno kolega kupoval LCD pro děti (měli starej CRT). Peněz nemá taky na rozhazování, tak jsme společně objednali ten nejlevnější 19" LCD z eShopu na Alza.cz. A je s monitorem velmi spokojen.
Zas tak blbě na tom ten BenQ nebude, kdyby vyráběli jen šunty, dlouho by na trhu nevydrželi. Pro většinu lidí je to naprosto dostatečný monitor, pokud nemáš extra nároky, klidně to ber.
Já osobně jsem kupoval 22" od LG (1680 x 1050) za nějakých 4500Kč. Jsem spokojen, i když sám na tom vidím místy nerovnost v podsvícení. Ale to vidím i na spoustě dalších LCD monitorů.

Díky za rady, právě se nemohu rozhodnout zda benq nebo hp. Považoval jsem Hp za lepší, nejen kvůli značce, ale všeobecnému názoru. Takže shrnutí je poměrně jedno v této cenové kategorii jaký monitor vyberu zda Benq nebo Hp nebo Samsung, protože rozdíl bude minimální...ještě jednou děkuji za rady

Ještě bych se chtěl zeptat zda existuje nějaký držák na monitor s pivot funkcí?