Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nerovnoměrné podsvícení

Dobrý večer. Dnes jsem si všimnul na svém notebooku ASUS M50vc (C2D P7350, 3GB RAM, GeForce 9300M GS, 320GB HDD, LCD bez LED podsvícení) zajímavého jevu. Když mám podsvícení normálně přes den na polovinu, tak svítí celá obrazovka rovnoměrně. Ve chvíli kdy dám večer podsvícení pod nějakých 10%, protože mnohdy pracuju ve tmě a obrazovka mě oslňuje, tak si nelze nevšimnout nerovnoměrnosti podsvícení. Levá strana svítí méně než pravá, nejhůře je na tom levá dolní čtvrtina obrazovky.
Je tohle normální? Nikdy jsem to u nikoho neviděl. Je možné, že se časem vysype podsvícení úplně, nebo si toho nemám všímat? Předem děkuju za rady.
Na fotce je vyfocen stejný odstín modré přes celou obrazovku.

Tak jak to vidno na fotke je to dost extremne, neviem jak u asusov ptz asusom a acerom sa vyhybam, ale u slusnych NB to bezne neni. Bezne ale je ze lacne TN displaye su silne zavisile od uhla pohladu, a na spodok sa divas inym uhlom ako navrch, takze preto su na lacnych TN vzdy mierne rozdiely jasu navrchu a naspodku, a treba si naklopit LCD panel aby ten rozdiel vrch/spodok az tak nevadil. Ked je to furt tmave zo vsetkych uhlov, tak mozes skusit kontaktovat servis ze co na to povie (moze byt nejaky problem s trubicou alebo menicom). Alebo dat jas na 20% (vtedy je to OK?). Inac zasadne neodporucam pracovat s LCD po tme, oci mas len jedny na cely zivot. Treba si zapnut aspon malu stolovu lampu apod.

Já s Asusama nikdy problémy neměl. Jak se přehoupnu o trošku výš než 10%, tak veškerý problémy mizej.
Jinak pozorovací úhly to má na Asus až obdivuhodný, barvy vcelku taky ujdou, ale ta tmavší část je vidět naprosto z jakýhokoliv pohledu. Do servisu se mi s tim nechce. Na stolnim nejsem schopnej pracovat do školy a mám v něm tak 10GB do školy, který nemám kam dát a oni by je určitě smazali. Externí disk mám plnej, protože se mi hroutí disk v PC- teda aspoň si to myslim, když najíždí na nejmíň pátej pokus a během hodiny je chopnej se 10* znova roztáčet za současnýho seknutí systému.