Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rychlost rozhraní USB

Zdravim.
Potřeboval bych poradit, který ovladač aktualizovat, aby se mi zrychlilo rozhraní USB (mám 2.0). Pořídil jsem si totiž flash disk Patriot Xporter 200x, otestoval ho programem CrystalDiskMark a vyšly mi tyto výsledky (viz obr 1). Když je porovnám s výsledky někoho jiného s tou samou flashkouc i stejným OS (viz obr. 2), mám nízkou rychlost zápisu.
Můj PC se seznamem ovladačů: zde
Zdroj porovnání flash disků: světhardware
Můj OS: XP prof SP3

[http://img148.imageshack.us/img148/1189/mojeflash. png][http://img148.imageshack.us/img148/mojeflash.png/1 /w402.png]

[http://img35.imageshack.us/img35/5234/jinflash.png ]

možná příliš zločinný antivir, který monitoruje všechny zápisy.
možná stádo jiných zcela zbytečných programů v ram, které ubírají strojový čas procesoru, protože kamsi komunikují.
možná zvrhlý formát flashky - mám ověřeno, že při nevhodné velikosti clusteru se zápis o něco zpomalí.

mám patriot xporter 16gb: čtení 30mbit, zápis 16mbit, fat32, 512byte/sektor, sektorů na cluster: 64
na low power amd dvoujádru, chipset amd690
pro srovnání: stejná flashka na ntb p4, chipset i915: čtení velkých souborů 31mb/s, zápis skoro 15mb/s

Když je porovnám s výsledky někoho jiného s tou samou flashkouc i stejným OS (viz obr. 2), mám nízkou rychlost zápisu.

Nejdřív zkus tvoji flashku u někoho s jiným pc. Klidně do toho mohli začít cpát pomalejší paměti. Nemáš to naformátovaný na ntfs ? To sežere dost výkonu. Taky bych zkusil odpojit věci připojená na usb /tiskárna../ a vypnout antivir.

Za USB je zodpovedny jizni mustek.

Co se tyka rychlosti, pak je to docela sporne. Na mem ntb. s ICH6M byla rychlost zapisu flashky o 30 procent vyssi a cteni o 10 procent nizsi nez na ICH7M.

Aby melo smysl testovat mezi pocitaci, testuj na cistem systemu a stejnem HW. Cipset mas Q965 Express, je otazkou jak je zatizen/pretizen dalsim HW a IRQ pozadavky. Jakou rychlost u tebe maji ostatni flashdisky?

Rychlost USB s tym nema nic (USB2.0 zvlada 60MB/s). Bud mas nejaky spomalovaci antivir, alebo ma ta flash proste taku rychlost zapisu, neni to nic zvlastne tie rychlosti su proste take u USB stickov.
P.S. samozrejme skusit nainstalovat aktualny ovladac chipsetu (web vyrobcu dosky). A skontrolovat ze jaky ovladac to nacita pre tu flash (v spravcovi zariadeni pravy klik vlastnosti), ci to pouziva MS ovladac alebo nejaky obskurny ktory si si nacpal do PC s nejakymi cinskymi USB ovladacmi pre nejaky fotak/mobil a spol.