Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jednoduchá webová fotogalerie

Dobrý den,

potřebuji poradit, jak vytvořit velmi jednoduchou webovou fotogalerii.

Moje představa je následující: po kliknutí na link se otevře menší okno bez panelů, v něm se načte první fotka, pod ní budou pouze dva odkazové přepínače "další" a "předchozí", které budou přepínat mezi fotografiemi ve složce.

Můžete mi prosím poradit, jak toho docílit? Předpokládám, že bude nutno použít js, zatím jsem jej moc nestudoval, budu rád za jakoukoliv radu či odkaz.

Děkuji, Jiří Cienciala

Proc by je chtel mit male a nechavat prepocitavat? Na dnes zcela beznym rozliseni 1600x1200 je fotka, ktera se dava na web po otevreni mala v pomeru k velikosti plochy monitoru. Na web nikdo normalni nedava vetsi fotky nez 800xXY a spis jeste mensi, takze na tom neni vubec nic divnyho. Pokud myslel neco takovyho, tak treba tady highslide.com po kliknuti na kapku to vidis jasne - malinka fotka, ktera je presto pro navstevnika k prohlidnuti dostatecna. Nechapu smysl tve odpovedi.

Nene, ty fotky budou v rozlišení 800x600, více ani není třeba, bude to jenom fotogalerie, originály fotek budou ke stáhnutí v komprimovaném balíčku.

Web už mám hotov a funguje, ale rád bych vytvořil opravdu velmi jednoduchou fotogalerii. Momentálně mám fotky připojené ve formě balíčků, což ne každému vyhovuje.

Nápady, které tady padly pořád nevyhovují mým představám, nechce se mi dělat pro každou fotografii vlastní stránku, rád bych použil nějakou funkci, která automaticky přiřadí položce "další" další fotografii ve složce.

Využít skriptů jako light/greybox nechci, jednak jsou velmi pomalé (navíc v linuxové verzi firefoxu až neúnosně) a potom nezapadají do celkového designu mých stránek.

Moje představa je takováto:

http://www.jawamania.info/Files/users/171216/obraz ovka.png