Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zkušenosti s rsync provozovaném na webhostingu

Vložil jsem již tento dotaz sice na zive, ale vím, že se tady také pohybují lidé z oblasti správy serverů.

Máte někdo zkušenosti s provozováním synchronizačního nástroje rsync na webu k zrcadlení stránek a souborů? rsync.samba.org
Není mi totiž jasné jaké server musí splňovat podmínky pro zprovoznění rsync na webhostingu ?
Rovněž netuším zda musí být toto řešeno pouze přes správce serveru nebo stačí i admin práva na používaném webhostingu a případně jaké jsou podmínky serveru, aby rsync podporoval? Potřeboval bych rsync používat k zrcadlení stránek a zatím jsem se zasekl na základních věcech a poněkud "neochotě" správce serveru poskytnout bližší technické informace, proč nelze rsync na daném serveru používat.

Craft

rsync sice nepoznam ale tipujem ze je zalozeny na klasickom principe ako skripty zalozene na crone tare a scp.
cize kazdy den napr o polnoci skritp staruje cely adresar cez scp sa napoji na iny server a skopci ho tam.
k tomu potrebujes mat len prava u webhostingu spustat cron resp spustit scp (idealne by bolo keby si mal ssh shell co vsak dostanes malokde).
cize celeje to skor o peniazoch ako o ochote (videl som hostingy so shellom ale boli dost drahe).
ako som vsak zbezne pozeral na rsync netreba ziadne prava...cize staci ti moznost spustat na danom pc skritp a dalsia podmienka je aby script bezal aj po tvojom odlogovani (najlepsie v screene).
p.s. ak by si nieco take nutne potreboval viem ti to poskytnut u seba (bud cron alebo screen).

Díky flegu za odpověď, jo funguje to přesně jak říkáš a už je mi i jasné, že to nezprovozním, protože údajně z bezpečnostních důvodu, přitom server běží na Linuxu a je zakázáno spouštět z php jakékoliv binárky :-( . A to jsem považoval Linux na serveru za bezpečný :-/
Jinak ten Linux Shell tam samozřejmě není k dispozici.

BTW. Díky za nabídku, ale zatím nejsem v těchto věcech až tak zběhlí, takže nevím co by to vše obnášelo.

Craft

mas pravdu lokalne shell konto je aj podla mna bezpecnostne riziko a ja ho nedvam tiez nikomu ani ludom ktorym poznam. nieco pohnojit by mohli aj nevedomky. ovela lahsie zlikvidujes server zvnutra ako zvonka. takze sa webhosterom nediv ze neposkytuju shell konta.
ponuka by obnasala iba rocnu platbu a jeden mail s poziadavkami ktore by si chcel;o).