Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno 2008R2 Server - pripojenie PC do domény

Nainštaloval som Windows Server 2008R2, funguje ako doménový kontrolér v Active Directory. Nadefinoval som užívateľov, pripojil PC do domény. Chcel som pridať do lokálnej administrátorskej skupiny užívateľa ktorý má doménový účet, ale ono to nefunguje ako v Server2003. Šiel som na "Ovládacie panely/Nástroje pre správu/Správa počítača/Místni užívatelé a služby/Skupiny" a chcel som pridať doménového užívateľa do skupiny administrators, ale ponúkol mi víber iba z lokálnych užívateľov, nevedel som sa dostať k užívateľom nadefinovaným v doméne. Samozrejme prihlásený som ako doménový admin.
Vie má niekto nasmerovať???

No nakoniec je to vyriešené. Presne ako je to písané vyššie, bolo to DNS a zábudlivosťou. Dočasne som na stanice nahodil pevné IPčky. Pôvodne to malo poslúžiť len počas migrácie na nový server. Samozrejme som na to zabudol a keďže sa spočiatku všetko chovalo normálne, tak mi to nedošlo. Až keď som si dal ipconfig /all, tak som sa čudoval odkiaľ stanica zobrala také DNSko aké určite nebolo nadefinované v DHCPčku. Nakoniec mi to došlo, stačilo vyhoidiť pevné IPčky a o ostatné sa už postaral DHCP server. Aj tak všetkým ďakujem za ochotu pomôcť.
=dočasné riešenia vydržia najdlhšie.