Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kde sehnat redukci z MD6 (PS2) na USB?

Zdravím,
dostal jsem se vcelku bezbolestně ke GPS modulu NaviLock NL-204P, k němuž dostupné informace jsou tyto:

- Propojitelné s vybranými Pocket PC, PALM nebo notebooky, kabel délky cca 4,40m
- První instalace může trvat až jednu hodinu
- MR-350 s SiRF StarIII čipovou sadou s nízkou spotřebou
- Protokoly: NMEA, GGA, GSA, GSV, RMC
- vodotěsné pouzdro, šroubení M24

!!K produktu je třeba dokoupit kabel podle typu PDA!!

Ten modul vypadá takto (povšimněte si konektoru):
[img=/file/view/2250-modul-jpg]http://pc.poradna.net/file/view/2250-modul-jpg[/img]

Tak a teď k meritu věci - konektor, který tenhle modul má, je na pohled identický s PS2, nicméně po připojení k PS2 se nedaří to zařízení nijak rozchodit (a na rovinu si řekněme, že to ani není logicky možné). Na netu jsem vyčetl, že se jedná o tzv. konektor MD6 a také jsem v zahraničí našel prodejné redukce, které umožňují toto připojit do USB, např. zde. Ovšem za dost vysokou cenu.
V českých shopech jsem nicméně nenašel ani to.
Proto bych se rád zeptal, jestli existuje nějaká možnost, jak toto zařízení funkčně propojit s PC přes USB za pomocí kabelů či technologií koupitelných v České Republice. Mám to spíš za účelem "hraní si s GPS".
Děkuji.

Redukcia nie je problem. Problemom skôr bude že nevieš s istotou či tvoj modul dodržiava zapojenie PS/2.

6 PIN MINI-DIN FEMALE (PS/2 STYLE) at the computer.
Pin Name Dir Description
1 DATA Key Data
2 n/c - Not connected
3 GND - Ground
4 VCC - Power , +5 VDC
5 CLK Clock
6 n/c - Not connected

MD6 - 6PIN Mini-Din - (PS/2 STYLE)
Pin Name Dir Description
1 DATA Key Data
2 n/c - Not connected
3 GND - Ground
4 VCC - Power , +5 VDC
5 CLK Clock
6 n/c - Not connected

ten počet signálov je podobný signálom na USB
1 Red V BUS (5V)
2 White Data-
3 Green Data+
4 Black Ground

preto aj existujú redukcie USB-PS/2, samozrejme na USB je potrebné upraviť komunikáciu ovladačom

takže nič nie je vylúčené, hľadaj dalsie informácie o tom GPS module čo máš prípadne napíš nejaký mail na firmu co to vyrába či predáva

Clovece nestastny ty si asi padol z jahody. MD6 je len nazov konektora (Mini Din 6) Existuje aj MD5 aj MD7 aj jack aj cinch a este dalsich 50tisic inych konektorov. Signaly si tam moze dat vyrobca jake chce a kam chce.

Redukcia na USB funguje len ak to zariadenie vie pracovat s USB (a teda aj vtedy neplati ziadne PS2 zapojenie pinov co tu postujes).
Redukciu PS2->USB vyskusat moze, su dve moznosti, bud to pojde alebo sa to odpali (prip. tretia moznost ze to odpali aj ten pocitac kam to strka).

Si napísal novú vec. Je to tak.
Hocikto môže pripojiť hocičo hocikam.
Naposledy nejaký "technik" od kotoča si vyrobil predlžováčku, na vidlicu !!! pripojil 400 V !!!. Odnieslo to dieťa. Ako sa vyjadril: Vraj na vine bol rodič, nemalo na to sahat !!!

prepojenie drátmi bude fungovať,pokial napr. zákl.doska pc/notebooku obsahuje Verilog OR1200 čip [alebo ekvivalent od Xilinx,Altera ap],ktorý je pinovo a komunikačne kompatibilný so sirfStar md6 rozhraním, alebo celá zákl.doska je inak predpripravená na použitie GPS modulov na báze sirfStar čipov ,bežný klasický ps/2,ani usb port/radič sám o sebe nieje kompatibilný s md6 a nevie s ním spolupracovať,ani komunikovať,tie podobné ps/2-mini usb konektory sú používané len z dôvodu,že sa sériovo vyrábajú a je jednoduchšie použiť niečo hotové,existujúce,ktoré kontaktovo dostačuje, ako vynaliezať niečo extra nové...