Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ethernet bridge v MS Windows

Chtěl bych na MS Windows XP Prof. přemostit dvě ethernetová rozhraní. Vytvořit most dokážu, ale navíc potřebuju, aby to nebyl prostý most, ale aby měl i svou IP adresu. Ta musí být přidělována automaticky od DHCP serveru, který se nachází v síti, do které je připojené jedno z těch dvou rozhraní. Problém je v tom, že se k tomu DHCP serveru potřebuju prezentovat MAC adresou této síťové karty. Když vytvořím bridge, Windows mu nějakou MAC adresu vymyslí a ta je celkem pochopitelně odlišná. Dá se tomu bridgi nějak ručně vnutit konkrétní MAC adresa?

Přemosťuji dvě sítě. Budu jim říkat "hlavní" síť a "moje" síť.
Důvod, proč si nemůžu vymyslet IP adresu, je, že "hlavní" síť není moje a pravidla v ní neurčuji já. Pravidla říkají, že IP adresy jsou přidělovány DHCP serverem.
Fyzicky mám přístup do "hlavní" sítě pouze přes jednu ethernetovou přípojku. Mám ale dovoleno připojit do "hlavní" sítě více počítačů - můžu je třeba připojit přes vlastní switch. Switch nemám, zato ale mám dvě síťové karty v počítači, takže mě napadlo, že "hlavní" síť prodloužím do "mojí" sítě pomocí přemostění. Nevidím principiální důvod, proč by to nemělo jít.