Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vytvoření nového oddílu

Mám notebook na kterém je nainstalovan pouze OS Xp + ovladače, Je zde vytvořen pouze jeden Disk (C:). potrebuju z nej neco odriznout a vytvořit tím nový disk (D:).
HDD je 80Gb a chtel bych to C: 50GB , D:30Gb.. da se to nějak provést_??

Ano, minulý týden jsem tohle dělal. Použil jsem program Parted Magic. Obraz ISO se stáhne a vypálí na CD. CD se nabootuje a nechá se zavést Parted Magic CD (je to linux). Na ploše se spustí Gparted (foto). Tam se provede patřičná operace s diskem a ukončí se boot CD. Před najetím Windows XP se automaticky zkontroluje disk checkdiskem a je to! Žádné instalování programů, jednoduché, udělat si pro jistotu zálohu důležitých věcí. Problémy s Gparted se dořeší zde.