Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win xp oprava

rad by som si opravil svoju instalaciu winxp, ale natrafil som na podivny problem. nastavim si bootovanie CD v biose, restartnem, spustim CD s instalaciou, proste klasika, ale v tom blbom modrom menu mam akorat moznost nainstalovat nove xp alebo zmazat oddiel. Ziadna moznost opravit tam nieje.
A tak by som rad vedel ci len blbo hladam alebo mam v mechanike zle CD...

Buď máš jiné cdčko nebo instalátor nenajde na disku soubory podle kterých určuje co máš za XP verzi máš nainstalovanou. Zkusil bych dát recovery co to nabízí jako první a zkusit chkdsk a potom ty fixboty co ti radí nahoře. Pokud to nepomůže můžeš se s opravou rozloučit;-) Otázkou je jestli by se to vůbec podařilo a opravdu je lepší čistá instalace.

sory vsetko potrebne som nasiel a heslo odblokoval, diky za super program.
Teraz uz som ako admin v konzoly pre zotavenie. Prikaz chkdsk funguje rovnako aj fixmbr ale pri prikaze fixboot vypise ze nemoze najst systemovu jednotku...
vysledok snazenia rovnaky ako pred tyzdnom, DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER...
asi to budem musiet vecer preinstalovat, ale vobec nechapem preco to nefunguje.

V tom pripade tam mozno nemas na tom disku oddiel nastaveny ako aktivny.

Napal si Ultimate Boot CD,nabootuj, tam je ranish partition manager, a v nom skontroluj ze je systemovy oddiel aktivny (ze ma ">" pri sebe, ak nema tak ho nastavis, akou klavesou to tam pise tusim klavesa B. Potom save to disk).

Da sa to samozrejme aj inac napr. nabootovanim stareho Windows zo stareho disku a tam pravy klik na tento pocitac - spravovat, sprava diskov, a tam pravy klik na systemovy oddiel na SATA a "nastavit ako aktivnu" (snad to XP dovoluje aj na nesystemovom disku)

boot.ini tam asi je..........k tomu vypisu, nefungoval ale to nevadi ja som si bol aj tak isty ze mi obydve NTLDR a NTdetect chybaju a skopiroval som ich z instalacneho CD. Hned nato PC po dlhej dobe nabehlo, mozno mi v XP-cku nieco nebude fungovat ale to uz zvladnem sam.
lední brtník a mm dakujem vam, bez vas by sa moja oprava predlzila, teda ak by som to vobec dokoncil.