Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vytvoření obrazu Audio CD

Zkoušel jsem před chvíli udělat si ISO z Audio CD (Rammstein).
Mám legální, ale hodně starý Magic ISO Maker, tam to nejde.
Jde to vůbec? Kopii si můžu udělat lehce, ale chtěl bych jen obraz CD.
Přečtu si vše večer, musím jít pryč.
Vlastně potom vyzkouším ještě NERO 7 Ultra poslední verze.

No a co jaky mas problem previest si wav na FLAC?
Ked mas jeden wav tak EAC ma aj funkciu Split by CUE sheet, urobi ti z toho osobitne wav pre kazdu skladbu a mozes si urobit z toho flac subor pre kazdu skladbu. Alebo nechat jedno velke FLAC + cue sheet, prehravace vedia prehrat aj to.

Jak si chcel ISO previest na FLAC?

Z audio CD ziadne ISO neurobis ptz ISO je obraz filesystemu (co uz vyplyva aj z nazvu iso) a na audioCD neni ziaden filesystem, ani ziadne subory, aj struktura stop je ina, a nie su tam okrem audiodat (to iste co je vo wav) a zoznamu skladieb (to co je v cue) ziadne dalsie informacie.
Vid napr. aj http://www.magiciso.com/tutorials/miso-features.ht m
Z audiocd neurobi ziadne ISO ale "Create new Audio CD image as BIN/CUE image file". to je vpodstate to iste co wav+cue, s tym rozdielom ze wav si mozes rovno prehrat (alebo spakovat do FLAC a rovno prehrat). A EAC to precita lepsie (ja pouzivam burst modus, rychle a dobre (mechanika nemusi skakat hlavou po CD 3hodiny a skusat ci sa nahodou trafi na spravnu stopu, kedze na AudioCD nie su ani informacie o tom ze ktoru stopu momentalne hlava cita)).

Jaky prevod? To neni prevod ved pisem ze vo wav su presne tie cisla (bity, bajty) ktore boli na CD, nic sa neprevadza (akurat sa na zaciatok prida par bajtov wav hlavicka samozrejme :) Teda ak mas slusny program ktory to nedomrvi tie data nejakymi kompresiami (na to dat pozor, vysledny wav by mal mat tych 600-800MB podla dlzky hudby na CD). Neviem ktory program pouzivas, daj vediet nech zhodnotime. EAC je vseobecne asi najlepsi. Samozrejme su aj ine, neni problem.

Fuente, ja pouzivam takove zverstvo, ktere jsem kdesi nasel na Netu - jmenuje se to "Milan's GUI 4". Jestli to udela ISO, to nevim, ale prevede do cokoliv audio na cokoliv audio. Je to samozrejme free, layout je takovy podivny, ale uz hodne dlouho jsem nepotreboval nic jineho. Zkus si to pohledat a vyzkouset.