Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ake LCD TV s PIP, 100Hz, DVB-C, MPEG4

Toto je pokracovanie z temy: lcd vs plazma. Uz som sa rozhodol pre LCD a mam konkretne poziadavky, poradite mi prosim?

- uhlopriecka 102cm - 120cm(+-)
- cena podla uhlopriecky, tak do 26 - 36 tisic SK
- samozrejme co najkvalitnejsi obraz, nizka odozva, cierna cierna...
- PIP *
- DVB-T a DVB-C tuner
- MPEG4
- 100Hz
- HDMI
- Scart, aspon 1
- USB 2.0

* - K PIP, viem ze je 1-tunerovy, ale co to presne znamena? Niekde som nasiel pri Sony ze je len pre PC vstup, to znamena len VGA? Potreboval by som PIP pre HDMI vstup, alebo scart. Dalsia otazka k PIP, je mozne prehodit to co je na obrazovke a v okne tak aby bol v okne tv tuner a na celej obrazovke vstup?

Zatial som nasiel len par TV ktore splnaju tieto poziadavky:

SAMSUNG LE40B652 - 102cm, 24000 SK
SAMSUNG LE40B651T3WXXH - 102cm, 26000 SK
SAMSUNG LE46B554 - 117cm, 32000 SK
SAMSUNG LE46B651T3WXXH - 117cm, 36000 SK

Su tam len male rozdiely v modeloch, mozno najdem aj lepsie ceny a mierne odlisne modely, ale tieto TV su zatial jedine ktore splnaju moje poziadavky, takze si nemozem velmi vyberat, snad len uhlopriecku, alebo je este nieco za podobnu cenu?

Dakujem.

Tak nakoniec som to nestihol do Vianoc, mohol som kupit ale nasiel som na internete kamenneho obchodu ovela lepsiu cenu a reklamacia sa da vybavit v mojom meste, tak som chcel odtial, inde je cena az o 4000 vyssia! Lenze tam bol vypredany, takze som si radsej pockal.

Nasiel som novy model Samsung LE40B620, nema internet a PIP, ale PIP medzitym vyriesil satelit, je dvojtunerovy, takze nakoniec PIP nemusi byt podmienkou. Ked bude ten LE40B650 za tak dobru cenu ako bol tak kupim asi ten, len ma zaujima ci tomu modelu LE40B620 chyba aj nieco viac ako internet a PIP oproti LE40B650, ja som nic ine nenasiel.

Tak nakoniec som nic nekupil, model ktory som si vybral bol vypredany a stale je, ale kupil som sat. prijimac a z toho dovodu uz nepotrebujem PIP na TV takze sa moje poziadavky menia. Chcel by som vas poprosit o pomoc, uz neviem kde mam zacat, uplne na zaciatku?? Vyber som zuzil na par modelov Sony a Samsung, takze by som chcel asi tieto znacky, asi skor Samsung koli cene. Napisem opat vsetky poziadavky aby to bolo prehladnejsie...

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

- uhlopriecka - 40, 42 alebo 46" - to je dilema, nasiel som info ze optimalna vzdialenost je 2.5x uhlopriecka, takze ked mam vzdialenost asi 4m, to by som potreboval asi poriadne velku, ale viac ako 46" by som nechcel
- co najlepsi pomer cena/kvalita, tak 20 - 30 tisic
- co najkvalitnejsi obraz, nizka odozva, cierna cierna...
- DVB-T
- MPEG4
- 100Hz
- HDMI
- Scart, aspon 1
- USB 2.0 - podla ceny aj prehravanie MKV a ine HD video z ext. HDD prip. USB kluca (neviem ci to je realne?)
- znacka najskor Samsung, prip. Sony...

Zaujima ma tiez rozdiel v kvalite obrazu pri tychto modeloch:

samsung-lcd-tv-le46b530 - nema 100Hz, 46", 23 960 SK
samsung-lcd-tv-le46b620 - ma 100Hz, 46", 28 009 SK
samsung-lcd-tv-le46b650 - ma 100Hz, 46", 29 886 SK
lg-lcd-tv-42lh5000 - ma 200Hz, 42", 25 676 SK

Pri 40" uhlopriecke by som uz zobral model le40b650, tam je cene prijatelna ale kedze nepotrebujem PIP, myslel som ze by som mohol najst nieco lacnejsie a mat uz vacsiu uhlopriecku, hlavne po tom co som zistil, precital na inych strankach, okrem ineho som narazil aj na prispevok ze ti ktori si kupili 40" lutuju ze si nekupili vacsi a ti co 46" su udajne spokojni.

Dakujem.