Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Existuje přehrávač videa pro BFU s akcelerací přes GPU?

Ahoj,
dostala se ke mně nějaká HD videa 1080p x264 v MKV. Můj PC si s nimi neporadí, CPU (Athlon X2) jede oběma jádry naplno a seká se to. Jsa obeznámen s tím, že existuje akcelerace HD videa přes GPU, která i kalkulačkám s Atomem umožňuje plynulé přehrávání HD videa, jal jsem se hledat řešení, které by zapojilo moji HD3850.
A skončil jsem docela mrzut a nas*án - na webu jsem narazil na řadu článků, jak zprovoznit akceleraci přes GPU v různých přehrávačích (např. zde), s tím, že každý tento "zaručený" způsob má nějaká svá "ale" - buďto to nelze použít na všechny MKV, nebo to neumí pracovat zase s něčím jiným...
Už mě to unavuje, proto se ptám vás zkušenějších - existuje přehrávač, který

- prostě nainstaluju, spustím
- on si sám očuchá, co mám za HW, nemusím mu to vnucovat úpravou nějakých INI souborů nebo konfiguráků, kde o 90 procentech položek nemám páru, co znamenají
- nabídne mi akceleraci přes GPU nebo si ji rovnou zapne
- bude nejlépe freeware, ale jsem ochoten za to vytáhnout i peníze, pokud bude ten produkt fungovat
- když už bude placený, tak bude koupitelný v CZ, nejlépe online
- a hlavně bude fungovat bezproblémově a s drtivou většinou videí?

Jo - mám Vistu 32bit. Nad změnou neuvažuji. Děkuji za rady.

O tom zrovna píšu, je to stejný přehrávač, jako odkazuji v původním dotazu. Na CDR ho nastavují úplně jinak, než jak je uvedeno na tvém odkazu, ovšem mně nefunguje nastavení ani jedno.
A je to přesně to, co mi prostě přijde trapný, že v době vyřvávaného boomu akcelerace přes GPU není (= nenalézám) - přehrávač, který by všechny tyhlety kouzla zvládal sám.

No, všechno nastavím přesně tak, jak ten článek popisuje, akorát že po následném spuštění přehrávání videa je vytížení GPU stále skoro nulové a CPU stále nestíhá. Vistu mám. Mám i poslední Catalysty.
Už se s tím dneska drbu pár hodin a asi vyměním CPU a bude klid.

Ono tam je velmi dolezite nastavit nech to pouziva tie svoje vlastne kodeky, a nie externe kodeky. Zaujimave je aj ze co za format (jakym kodekom skompresovane) je v tom mkv zabaleny, mkv je len kontajner. Ze ci vobec nejaky prehravac ma na to svoj kodek, co tam mas ty za film. Ked je to prebalene nejake wmv :) tak na to vlastny kodek mat urcite nebude ziaden prehravac
(ten film by mal byt kodovany v H264/AVC (DXVA) aby ti slo to HW urychlovanie, ak neni tak mas smolu)

To jsem potřeboval slyšet. Upgradnu CPU a hotovo.
Když si přinesu film, tak chci, aby prostě jel. Nechci se zajímat, v čem je to kódované a zrovna jestli tahle metoda může být hnaná přes GPU a nebo ne.
Ale díky za trpělivost.

imho mám tip: MakeInstantPlayer

předhodíš mu video, přihodí filtry a přehrávač a zkompiluje se to do exe - jen kliknout.

reference:MuldeR's je zkušený kodér, kompilují se pamlsky: Mplayer, filtry co mají kočičky a myšičky? rády.
nevýhodou je kompilace do souboru. Ale s GPU nevím, každopádně mplayer je vyladěn i na horší (hrozné) počítače.