Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook - i na obcasne hrani, ale TICHY

Zdravim, protoze se v noteboocich neorientuju (teda ve vykonech komponent jo, ale ne uz ve vecech jako je vydrz/hlucnost/topivost/kvalita provedeni atd.), tak by me zajimalo, jestli by se vubec dal poridit nejaky notebook vhodny i pro obcasne hrani (tj. s X700 nebo 6600go), u ktereho by ale kazdych deset minut se neroztacel nejaky ficici ventilator?
Notebooky co mame v praci jednak nemaji vykonnou grafiku, a jednak si obcas zafici i pri normalni kancelarske praci, a to je pekny opruz...

A abych byl zcela konkretni, zaujal me http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=3581 1. Meli byste na nej nekdo nejake vyhrady?

Dekuji

Já ti řeknu jednu věc. Jestli chceš výkonnou mašinu (stolní PC) nebo mašinku (notebook) tak mají společnou jednu věc.
A to ta, že výkon = hluk. Jiná běžná, schůdná cesta neexistuje::) .
V každém případě počítej s tím, že jestli si koupíš notebook s akcelerátorem tak ti ten ventilátor prostě bude hučet a hučet bude téměř stále při hraní náročné hry kdy je třeba nějak uchladit koně - nejen CPU, ale i GPU ]:( !

No nestrašte s tím kraválem :-|

V létě se chystám koupit nějaký noťas dceři (...a aby ji "vydržel" 3-5 roků na VŠ). Hry nehraje (maximálně nějaké logické rychlíky) - s běžných věcí počítám s internetem, icq, mp3+filmy, nějaké offisy - prostě "kancelářský" standard.

Nikdy jsem NB neměl a na půjčených jsem dělal dohromady tak 10 minut :-? a tak jsem docela zvědavej :-/, jak nakonec požadavky na hlučnost/výdrž/cenu/výkon dám do souladu. Prioritou bude taky tichost; výkon (hlavně GPU) na její požadavky bude imho dostatečný u skoro všech modelů.

Ale na to mám ještě pár měsíců čas...

tak urcite sa vyhni desktopovym nb ale tie uz sa myslim ani nerobia. zvysok uz nezalezi na type ale skor prevedeni. kazdy procesor sa totizto zahrieva a je jasne zeked budes na tom drtit hru tak sa tie vetraky tocit budu.
imho je jedno ci mas emko turiona alebo celeron ci mobilneho semprona...mal som v rukach uz vsetky typy a povedal bysom ze sa tlisi model od modelu. napr acer mal velmi zle prevedenie chladenia cpu pri lacnych modeloch ale pri ferrari rade uz nebolo pocut nic (s turionom).
skor by som vsadil nanieco overene ja osobne by som asi odporucal asus.
samozrejma je aj udrzba...min z casu na casu vysat prach z rebier chladenia aby bolo teplo lepsie odvadzane (velmi pomoze uz aj pri polrocnych nb).