Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Procesor pracuje na 100%

Môj procesor často pracuje na 100% aj keď na počítači nič nerobím. Procesor AMD Athlon 64x2 DualCore 4400+, výkon 2,3 Ghz, RAM 2GB, Windows XP home edition. Prešla som to antivírom (NOD) aj Spybotom, skúsila som zakázať procesy, ktoré sa spúšťajú po štarte (ktoré som si trúfla), pozerala som aj do bežiacich procesov. Veľa tam žral nejaký Teatimer - neviem, čo to je, vypla som ho, ale veľmi to nepomohlo. Aj tak sa potom sám spustil. Procesy, ktoré používa systém, by sa asi vypínať nemali. Neviem čo ďalej (okrem preinštalácie, ale do toho sa mi veľmi nechce). Prosím poraďte čo s tým.

Teraz procesor pracuje na 100%, správca úloh - procesy:
-svchost.exe - system - procesor 01, používanie pamäte 28876
- nSvcIp.exe - system - procesor 01, používanie pamäte 6256
- taskmgr.exe - počítač - procesor 01, používanie pamäte 1960
- procesy systému - systém - procesor 46, používanie pamäte 28
- ekrn.exe - systém - procesor 52, používanie pamäte 56780
Dala som to zoradiť podľa stĺpca Procesor, ostatné procesy mali v stĺpci Procesor 0. Nie som odborníčka, lepšie to napísať neviem.

Sledujem to a teraz to vyzerá zase takto:
firefox.exe - procesor 64
procesy syystému - procesor 30
system - procesor 02
Webshots.scr - procesor 02
teatimer - procesor 01
explorer.exe - procesor 01
Isass.exe - procesor 01
Ostatné procesy - 0
To je asi využitie procesora v %?

firefox.exe - procesor 64
procesy syystému - procesor 30

- procesy systému - systém - procesor 46, používanie pamäte 28
- ekrn.exe - systém - procesor 52, používanie pamäte 56780

Podívej se v Process exploreru na položky (jsou nahoře)Interrupts a DPCs tímto způsobem: Menu Option/ Always on top (tím zůstane vždy navrchu), pak si klikni do firefoxe a aktualizuj stránku. Tyto dvě položky se vytížili? Vytížením na tvé sestavě myslím cca nad 10% CPU. Pokud vytěžují hodně, značí to průser, za který zpravidla může nějaký ovladač. Ten NOD by byl ideálním adeptem.