Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Soubory DWG, doporučte mi prohlížeč.

V práci občas někomu příjde v příloze DWG soubor. Myslím že je to formát autocadu či archicadu, ale ani jeden zde nemáme zakoupený. Proto hledám nejlépe freeware prohlížeč s možností tisku vybrané části projektu.

Pokud máte již ostestován nějaký soft tak mně napište své zkušenosti a případně i link kde jej najdu.

Autodesk DWG TrueView
je nový bezplatný prohlížeč DWG souborů postavený na AutoCADu 2006.
Další informace viz DWG TrueView
Ke stažení mj. na stránce download

Slouží k prohlížení a tisku dwg výkresů bez nutnosti vlastnit ACAD. Má ale 106MB :-(

TrueView obsahuje téměř kompletní AutoCAD 2006 - proto ta velikost (LT je podobný princip, ale je přeci jen objemnější).
Pokud má viewer zobrazovat 100% věrně všechny DWG (ACIS, stínování, AEC objekty, xrefy, fonty, atd.), musí v podstatě plné jádro AutoCADu používat.

> Zdravim ...
> prohlizecka BentleyView je jiz
> lokalizovana do cestiny
> (soubory DGN - MicroStation, DWG, DXF -
> AutoCAD) ... a je zdarma!
> Staci pouze stahnout 61MB instalacni soubor.
>
> odkaz na www.bentley.cz a nebo primy link
> ftp://ftp2.bentley.com/dist/select/intel/v81/view/ 08010110cs/vew08010110cs.exe

nebo:
bentleyview
download.htm

to mám pouze schovaný z roku 2003 :-)

*************************************
a toto z roku 2004 :-)

Free DWG viewer powered by Brava
www.infograph.com

*************************************

A taky např. Corel by měl umět import.
Corel ver.9 načte *.dwg do formátu autocad 14. Jak je to dal, čjort znajet :-)

Verze *.dwg mezi sebou poznáte v textovém zobrazení (treba F3 v nortonu) -
na zacatku je treba AC1015, na mém nainstalovaném ACAD Mechaniclu 6,
AC1014 bylo na autocadu 14, předchozí verze níž, novější jsem ještě neinstaloval.
Zakoupený jsou, ale vzhledem ke kompatibilite a kvůli zakazníkům NE.