Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem S.M.A.R.T. Capable but Disabled

dravím po nainstalování windows 7 ultimate 64bit se restartoval a při načtení biosu
naběhlo dole S.M.A.R.T. Capable but Disabled a stojí to namístě. Když dám klávesu F2 abych se dotal do biosu tak to ukáže akorát Entering Setup.. a nenaskočí mi nastavení biosu.

S tímto problémem jsem se tu už jednou dotazoval, taky to vzniklo při instalaci windows 7, ale nikdo mi bohužel neporadil ,vyřešil jsem to tím že jsem koupil nový hardisk.

Jinak jsem normálně windows 7 používal bezrpoblému akorát jsem ho momentálně musel přeinstalovat.

sreen zde http://img515.imageshack.us/img515/2143/obraz001t. jpg

PROSÍM O JAKÉKOLI RADY A NÁVRHY DOCELA TO SPĚCHĚKUJI

Uvedeno do normálního stavu (DWarf)

již jsem zkoušel vytáhnout baterku ze základní desky, pak zapnout pc a pořád to samé
zkoušel jsem odpojit mechaniky, zapnout pc a pořád to samé

jediná věc co zatím šla je když jsem odpojil hardisk tak to pak šlo, dostal jsem se do biosu

jinak má základní deska AsRock 775i65G, RAM 2X 1GB 400MHZ, a hardisk SEAGATE Barracuda 7200.12 320GB,SATA II

mas tam problem s diskom alebo s kablom k disku.
Zober ultimate boot CD (www.google.com, stiahnes .iso, vypalis z obrazu, nabootujes) tam su vsetky utility od vyrobcov diskov (kedze nepises jaky mas disk tak nepisem ze ktoru mas pouzit) a tym si otestujes disk. Ked vypise error aj s vymenenym (novym) kablom k disku tak disk reklamovat.

P.S. aha seagate, na to je utilita seatools.
Inac tie seagaty mali problem s firmware, boli toho plne noviny pred pol rokom, to bude urcite aj tvoj problem. Chod ho reklamovat a uz please vzivote nekupuj nic od seagate, a radsej ani od ASRock.

P.S.2. najprv skus ale iny SATA kabel k disku.

Teraz ma napadlo ze kedze doska s diskom vobec nenabootuje tak to ani nemusis vypalovat ptz ked nenabootujes tak nebudes ani testovat. (Skus ale ci sa po tej hlaske neda pokracovat boot klavesou F1).
Najprv vymen ten kabel, ked nepomoze tak to chod oplieskat vyrobcovi o hlavu.

hmm takže asi nic, nenabootuje, už mám druhej disk od seagate a vždy při instalaci windows 7 to tak klekne, tohle byla 3 instalace win 7 na tento hardisk a už nejde fakt super, už hdd od seagate nikdy v životě nechci vidět, víte o nějakém 320GB HDD Sata II, který funguje dobře ??

Máš nějakej talent na vybírání problematických disků co bych si nevzal (tím myslím seagate a samsung). Otázka je jestli to skutečně nedělá nějak deska /nic moc../ v kombinaci s windows 7. Potom co sem si tento týden užil s win 7 + asus P5B a vypínáním bych se nedivil.