Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Lacná grafická karta na občasné zahranie hier

Pýtal som sa tu na poradni, akú by mi odporučili grafickú kartu. Dostal som túto odpoveď:

http://poradna.net/beta/thread.php?qst=9919#re-113 82

Cena tej grafickej karty je okolo 3000 Sk. Mne sa ale jedná o jednoduchú grafickú kartu, ktorá by mi nahradila grafickú kartu na doske a keď si budem občas chcieť zahrať nejakú jednoduchšiu hru, ktorú mi už grafika na doske nezvládne, tak aby to táto nová zvládla. Proste nepotrebujem nič extra, pretože hry nehrám skoro vôbec, ale tiež mi to nerobí radosť, keď si zriedka chcem voľačo zahrať a dostanem hlásku, že nemám vyhovujúcu grafickú kartu. Bol som sa pýtať na to aj v počítačovom obchode. Odporučili mi 5200 so 128 MB za 1790 Sk. Čo si o tom myslíte?

[mod]zmena kategorie (mif)[/mod]

Můžu se zeptat jakou máš tu integrovanou kartu? Já si taky zahraju jen občas, ale je neuvěřitelné co všechno zvládne obyčejná intel extreme graphics 2

viz. http://support.intel.com/support/graphics/sb/CS-01 0472.htm?iid=graphics+865main&

Prakticky všechny hry tak do r. 2003, a to je z čeho vybírat! Starší hry mají taky skvělou hratelnost a výhodou je cena - většinou max. okolo dvou stovek za kus.
Na občasné odreagování mi fakticky stačí zapařit Warcrafta 3, Aliens vs Predator 2, Trainz 2004 , NFS Porsche 2000 atd.

Vyššie som už napísal. Proste niečo jednoduché, ale moja doska to neberie. Mám dosku ASRock K7S41 (AMD). Takže asi tú 5200 alebo 9550 zoberiem. To by určite malo stačiť. Cena je vlastne rovnaká. Čo budú mať, to zoberiem. Ešte otázočka:

Čo navyše majú tie drahšie karty? Alebo inak: Čo by mi mohlo pri tejto karte v porovnaní s tými drahšími chýbať?

Hry ako prídu, takže to sa nedá povedať, že čo. Rád by som si zahral niečo na spôsob Transport Tycoon alebo Railroad Tycoon, ale žiaľ nič, čo beží pod Win, čo je voľne stiahnuteľné som nenašiel. Konfigurácia? Athlon 1,0 GHz, 512 MB RAM, grafika na doske 32 MB zdielaná, WinXP. To je asi to najdôležitejšie.

volne stiahnutelne velmi nepoznam, ale na tej konfiguracii ti musi zo strategii slapat skoro vsetko starsie ako 2 roky.
ja mam duron 700, 128ramka, geforce2, cize tazky hnoj, ale bez zasklbu mi ide civilizacia3, heroes3 a starsie ages of empires. tycoony by ti mali slapat aj s tym, co mas teraz.
plus mozes skusit
dark-oberon.sourceforge.net.
opensource, slovenski a ceski vyvojari. ale ma to stupidnu umelu inteligenciu, takze iba sietovacka. a az ked budes mat kartu:)

ta 5200 je silna grafika, mala by byt v pohode.