Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ztrata dat

Dobry den, pred nekolika dny byl muj mladsi bracha u me na pocitaci a neco si na nem delal, objevila se asi nejaka chyba nebo co, a tak zpanikaril, vypnul pocitac a vytahnul z nej veskere kabely. Po zapnuti me cekalo velice nemile prekvapeni: kdyz jsem vse zapojil a klikl na muj ucet, objevila se tabulka, ze z duvudu, spatneho viroveho zabezpeceni nelze nacist muj profil, po potvrzeni se mi nacetl profil, jakoby uplne novy jako kdybych resetoval Windows, veskere moje porgramy a veci nikde nejsou, klavesnice je prenastavena na USA, takze je vymenene y a z a nemohu psat hacky a carky. Kdyz stahnu nejaky obrazek a chci ho otevrit, tak se otevre asi na pul sekundy a hned se zas zavre. Ale o to mi tak nejde, ja potrebuji data, ktere jsem na uctu mel. Snad se to nemohlo jen tak vymazat. Doufam, ze mi poradite, ja uz jsem zoufaly, dekuji za jakekoli rady...

Odpojit disk, připojit k jinému PC (jako nebootovací!) a data se pokusit zazálohovat. Nebo varianta: nabootovat Live linux z CD/DVD/flešky a pokusit se o totéž.

Tohle jsou radosti, způsobené ukládáním dat někam do MS účtů systémového disku. Nikdy mě nic nedonutí, abych to tak měl. Data podle mě patří na jiný disk (D, E...), přestože se mnozí snaží tvrdit opak; tudíž to, že ideální je mít všechno na jednom disku, céčku.

Uživatelé PC je možno dělit na dvě skupiny:
1) na ty, kteří ještě nepřišli o svá data
2) na ty kteří zálohují
Ty ses dostal právě do přechodu.