Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přístup z disku E: (W7) na disk C: (XP) - práva k souborům

Čus. Mám 2 HDD, na každém jiný operační systém (windows XP-C:/ a windows 7-E:/). Když se chci z E:/ dostat na soubory na C:/ musím všechno upravovat a měnit vlastníka. Nejde nějak nastavit, že se do souborů dostanu jak z C:/ tak z E:/?
Díky

Čus, nauč se psát výstižný předmět a ne jedním slovem.
Změna předmětu, původně: Přístup (host)

máš v obou windows stejného uživatele? (stačí podle názvu)
pak ještě zkus oběma nastavit stejné heslo. pokud žádné nepoužíváš, pořeší to autologon - přes tweakui, nebo:

control userpasswords2

a pokud jsou ti uživatelé jiní, prostě si toho druhého přidej do skupiny třeba administrators - měl bys vědět co děláš, zda si přes jeden systém nechceš zavirovat i ten druhý.
nebo v zabezpečení* disku nastavíš tomu počítač\tvůj_vistí_uživatel jen práva pro čtení - není žádoucí aby mohl bez problémů cokoli přepisovat v nenastartovaném=nechráněném systému na c:

*) to předpokládá vypnout zjednodušené sdílení.
u paskvilu home se to nastaví v nouzovém režimu, nebo programy třetích stran (aclview).