Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ake zariadenie pripojit k wifi routru na "rozdvojenie" signalu?

Mam wifi router ku ktoremu je mozne pripojit 4x LAN, ja by som potreboval k jednemu pripojit dalsi router, alebo zariadenie, ktore by umoznilo pripojit dalsich 4x LAN, celkovo by som mal teda 7x LAN, sucasne by sa zvysila sila wifi signalu, ktore momentalne nestaci. Vraj nieco take existuje, nezmenili by sa ani nastavenia, obe zariadenia by sa "tvarili" v sieti ako jedno, ani zabezpecovacie heslo by sa nezmenilo. Vraj su take zariadenia s roznym dosahom wifi signalu a podla toho sa meni aj cena. Jediny problem je ze neviem ako sa to presne vola. Pomozete mi prosim?

Počet portov LAN rieši v tvojom prípade switch.

Co sa týka Wifi, anténa na zlepšenie signálu je najlepší zosilovač. Pokiaľ ide o "klonovanie" AP, šlo by to, ak by boli tak ďaleko od seba, že by bolo vylúčené v jeden okamih mať signál z oboch.
Jestvuje, mmožno si myslel na to, "repeater wifi", ten je ale určený na niečo úplne iné.

Dik za reakcie, pokusim sa to upresnit. Mam router, blizko budem potrebovat pripojit 3 zariadenia, potom ide jeden dlhy kabel, asi 25m, tam uz nie je wifi signal a potrebujem tam pripojit dalsie 3-4 LAN zariadenia, najlepsie tak aby som nemusel tahat 4 dlhe 25m LAN kable, ale aby som vyuzil len ten jeden. Vraj to ide, ale neviem ako a co presne tam potrebujem pripojit.

v místě s problematickým příjmem není nejlevnější šmejd s pevnou anténou dobrým nápadem.
buď ho můžeš zkusit s někým vyměnit, prodat, nebo si ho nechat pro funkci domácího ap (připojení notebooků přes wifi)
buď před něj předřadíš jednoduché ap s rsma konektorem a externí anténou, nebo ho nahradíš rozumnějším routerem - kromě toho konektoru pak vybírej s funkcí wisp client (wifi jako wan vstup).

Na konec toho dlouhého kabelu zapojte switch a do jednoho z jeho portů AccessPoint, například Ovislink WL-5460AP. V něm se vypne DHCP, nastaví se stejné SSID a šifrování jako na routeru, jen se použije jiný kanál, ideálně +- o 4 kanály a více vedle. A máte to, co jste potřeboval. Ethernet i wifi o 25 m dál.

když dotaz znovu čtu, vlastně z toho nepoznám přes co dostává internet.
já žil v představě že "slabé wifi" je na vstupu routeru (v režimu wisp client), a internet má od wifi poskytovatele.
ale nerad bych ho mystifakoval, protože to může být jak píšeš - má slabý signál ze svého routeru o 25m dál.
je docela blbé že součástí win není nějaké jednoduché schematické malovátko - a k náčrtkům v ascii mám nedůvěru.