Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Soutěž Poradny k Vánocům

Tým Poradny se rozhodl přinést stálým i nestálým návštěvníkům serveru Poradna.net
Vánoční překvapení. Odpovězte správně na všechny otázky a jeden z vás si bude moci
koupit v e-shopu dle vlastního výběru zboží do hodnoty 5000 Kč včetně poštovného
a balného. Soutěž končí 23.12. a není samozřejmě pro členy moderátorského týmu
a jejich rodinné příslušníky. Děkuji za spolupráci moderátorům jednotlivých větví.

Odpovědi posílejte na adresu: soutez(@)poradna.net

1. V čem je rozdíl mezi sběrnicemi PC BUS a ISA?
2. Jak se jmenuje známá herpetologická lokalita v jižním Bulharsku,
kde se vyskytuje valná většina plazů Balkánu?
3. Uveďte specifický způsob obstarávání potravy ryby Toxotes jaculatrix.
4. Jaká je velikost klíče na šroub M30?
5. Ve které hře z roku 1997 vystupuje postava mafiána Marca Bartoliho?

Přejeme hodně štěstí.

Šťastným (alespoň doufám) výhercem je strejdabrabenec, č.7 asi fakt nosí štěstí.
Správné odpovědi byly:

1. PC BUS je 8-bit a ISA 16-bit sběrnice.
2. Úplně přesná odpověď zní Kožuch. Protože zrovna tohle je hodně obtížné dohledat,
uznal jsem i lokality blízké.
3. Ryba sestřeluje hmyz proudem vody.
4. Velikost 46, překvapivě mnoho odpovědí bylo nesprávných.
5. Tomb Raider II.

Výherce budu kontaktovat, ostatním přeji, ať se Ježíšek pochlapí.

Šťastným (alespoň doufám)

Ano, potěšilo mě to hodně. Děkuji všem, kdo mi to přejí a přeju jim jen vše dobré. Letos mi z Poradny vzešlo hodně pozitivního, mám odsud kamaráda, který mi navíc udělal velkou a nečekanou radost, po dlouhé době se mám z čeho těšit a zkusím to předat dál lidem, kteří si to zaslouží. Výhru si ale nechám.:-p