Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výběr WiFi

Mám v plánu si koupit ,,Wifi-Router,,(jak mi bylo doporuc. posk.)
Teď mám do PC připojený klasický Lan kablem. Chci si pořídit ,,WiFi-Router,, kvůli tomu, že když strčím kabl do jiné sitovky chce to po mě novou registraci (net je zaregistrovany na adresu sitove karty) tomu by sem se chtel vyvarovat a pripojit doma 2. PC a ještě i Notebook.(priojit wifi dosavadnim kablem-z wifi kabl do PC-a notebook prijmat signal pres wifi)
Ve wifinách a pod síťoých prvcich se vůbec nevyznám, někdo mi radí ať si pořídím G-čkovou jiný N-kovou a podobně ale vůbec nevím včem je to jíné a jestlí ja jako běžný uživatel to poznám.
Přes net hraju hlavně hry + klasicke surfování

Předem se omlouvám za moji hlaholici..

Huh, v tom prvnim odkazu to mysli vazne? Ja mel za to, ze norma N vyuziva k provozu vice frekvenci soucasne, proto jsou tyto zarizeni vybaveny pro kazdou frekvenci jednou antenou. Ale tohle zarizeni ma zjevne antenu pouze jednu.

Ano, pokud nehodlas casto pristupovat bezdratovou siti k velkym souborum nejakeho lokalniho uloziste, tak Nko nevyuzijes.

Poskytovatel ma jiz nejake G-ckove WiFiny ve sklade takze by mi nainstalovat tu (nazev nevim) cena je cca 700,-.
Jak sem rikal WiFi bude uzivan Pouze rodici a ti stahovat asik nic velkeho nebudou.. Takze zcela dostacujici bude asik G-ckovy. Pokud to tedy neovlivni i PC kdyz bude taky pripojeno kablem k routru
LAN - WiFi-routru - Wifi NB
Wifi-router - kabl do PC

wifi od dlink raději ne, jsou to problematické krámy. (asi záleží ten model zrovna používá za chipset, ale kdo to má čenichat)
za skoro nejmíň peněz je i tplink, a funguje.

tazatel: koupit se to dá za 500. jestli nabízí 700 s instalací, klidně to vem, máš o starost míň, co ti nebude jasné se jich můžeš aspoň zeptat.
i když je nastavení na 10 minut, jsou lidi co to tu rozcházejí 2 dny.