Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace sítě

Párkrát jsem už zkoušel instalovat domácí síť. Mám 2PC s Win XP profesionál zapojené do Routeru WRTP54G síťovými kabely (toto zařízení obsahuje i 2xVOIP a WIFI). Vždy jedu podle návodu "Zřízení domácí sítě". Vždy po instalaci sítě se mi v nabídce síť objevi ten druhý počítač (platí to pro oba PC navzájem). Pokud kliknu na ikonu s tím protilehlým PC, vypíše něco jako, že nemám dostatečné oprávnění. Zdá se mi, že chybí nějaký poslední krok, ale v návodu dále nic není. Nevíte co dělám špatně. Zrovna jsem to zkoušel i teď po přeinstalování OS na obou počítačích a stále stejné. Při instalaci Windows jsem si žádné učty ani hesla nedával.

děkuji

OMG.

Čeho se vlastně snažíš dosáhnout - zprovoznění sdílení souborů a tiskáren? (Nějak jsem tě nepochopil). Síť se neinstaluje (to možná tak ovladače síťových adaptérů), ta se konfiguruje.

Pokud nemáš účty a hesla, pak máš problém a musíš použít ono nechvalně známé "zjednodušené sdílení" - nemám sil to tu vysvětlovat po 105. Najdi si to, jsou tu i články od Vladimíra.

Já jsem to hledal, ale nic jsem nenašel. Teď tedy jen pro toho, pokud by přesto někdo chtěl ještě poradit. Není to nutné, nezblázním se bez toho.
Jde opravdu o zdílení dat na obou počítačích (ať to nemusím přenášet na "flešce"). Router je připojeny k internetu jako DHCP a z obou PC se na internet v pohodě dostanu. Nevím jak se ale dostat z jednoho PC na druhé. Nějaká síť (kde naskočí na jednom PC ikona i druhého PC) se mi objeví vždy až po spuštění a dokončení "instalace domácí sítě", ale jak jsem psal, chybí mi nějaké oprávnění, abych se dostal na to druhé PC (přitom nějaké složky jsem si zkušebně "zazdílel". Co se síti týče jsem úplný laik, takže pokud je to složité, beru dotaz zpět. Jsem rád, že mi na obou funguje připojení na internet a to je hlavní. Nerad bych rozhasil internet, nebo Firewal.
Takže díky za ochotu

..... a proč máš firewall, když máš router?
Re: To znamená, že můžu fireval, (který je součásti "zabezpečení Win XP") vypnout? Jiný totiž nemám.
......proč sis nenastavil na všech PC stejné uživatele a hesla?
Re: Na žádném z obou PC nemám žádného uživatele (pokud to je myšleno, jako účet), rovněž se vyhýbám heslům a žádne tam nemám
......a hledaní je asi sprosté slovo, že?
Re: Nějak jsem to nenašel (nebo neumím hledat). Nemyslím, že by hledání bylo sprosté slovo, taktéž ale nic sprostého nevidím na slově "Zeptat se" Název jsem napsal myslím srozumitelný, kdo poradit nechce, otevírat to nemusí, pokud nebudou na dotaz reakce, sám se posune někde dozadu.

Každopádně díky za odkaz. Vyzkouším možná je to to, co potřebuji!