BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Program na zapnutí počítače neexistuje.
Tak se mrkni na program auto power-on & shut-down ;), bohuzel je jen placeny
- Ono to PC nemusí byt vyplé, ale jen v rezimu spánku, ale zde by jsme se bavily jiz o uspávaní a probuzení z tohoto rezimu,,,
- Jinak tuto funkci múze provest i BIOS ale u prenostnych pc nevím zda li tuto moznost nabízí.
TiP~ Wake on Lan
Jde to tehdy, když to podporuje BIOS, tedy jde to v něm nastavit. Některé počítače to umí, jiné ne. Musíš se podívat.
Nebo wake up on LAN.
Mno pokud muzu nastavit na vypnute TV automaticke zapnuti jako "budik", proc by to neslo provest s PC?
pretoze PC nebezi v standby mode, tam bezi v SB len cast zdroja, ktora hliadkuje ked sa stlaci power tlacitko.
A právě proto to lze udělat pouze agresivně - vytáhnout dráty od Power a pak časovač, relé, (poradí každý začínající terorista), nebo neagresivně - toto zařízení přiložit pomocí sofistikovaného zařízení k tlačítku power.Rovněž technika používaná Hostem může být úspěšná, za předpokladu, že zajistíš krmení opice na dálku.
Mas trochu chybne znalosti. Zdroj nic nehliadkuje. PC moze zapnut aspon 20 roznych vstupov (chipsetu) a hliadkuje to chipset, a nie zdroj. Zdroj sa zapne vtedy ked ho zapne chipset. Na zapnutie v urcity cas je v PC RTC chip (nastavit sa da pre S5 v BIOSe a pre S3 a S4 aj vo Win napr. planovac uloh).
Pre zapnutie vypnuteho PC si mozes nastavit cas v BIOSe, ale u NB to tam nemusi byt.
Normalnejsie riesenie: Nastav si ulohu v planovaci Windows, v jej vlatsnostiach zaskrtni "prebudit PC pre tuto ulohu", a uspi PC (idealne do hibernacie, nielen do standby).
Mam napad treba to spusti nakej hlodavec a nebo kladivko nad notas
Jestli si chceš trošku pohrát možná se ti podaří rozchodit tohle http://www.stahuj.centrum.cz/internet_a_site/vzdal ena_sprava/wake-on-lan/