Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sdílení internetu mezi 2 PC

Mám doma PC1 připojené k internetu + ještě jedno záložní PC2, které k internetu není připojené. Včera jsem v supermarketu náhodou narazil na set 2 síťových karet + síťového kabelu za 99Kč, tak jsem si řekl, že za takovou cenu by se už vyplatilo mít internet na obou PC, ikdyž to moc často nevyužiju.
Předem bych chtěl upozornit, že sítím prakticky vůbec nerozumím. Teď mám PC1 se dvěma síťovkami - jedna je integrovaná, na té mám nastavené připojení k internetu od svého poskytovatele a druhou, na které jsem nastavil IP adresu 192.168.0.1, masku 255.255.255.0. Na PC2 jsem nastavil síťovku na IP 192.168.0.2, masku 255.255.255.0, bránu 192.168.0.1 a DNS 208.67.222.222 (openDNS.com). Obě PC mezi sebou můžu pingovat i sdílet soubory, ale internet na PC2 ne a ne fungovat. Postupoval jsem podle tohoto návodu: 306126 . Nevíte v čem by mohl být problém?

1/Teď jsem to zkusil a vypadá to, že pak můžu nastavovat IP pouze u síťového mostu - takže tam musím dát IP od poskytovatele internetu což není 192.168.0.1 a tato adresa je podmínkou k tomu, aby to sdílení fungovalo alespoň podle toho návodu co jsem linkoval - 306126
2/V DNS není primární problém, on totiž z PC2 nefunguje ani ping na žádnou internetovou IP adresu - např. 77.75.76.3 - seznam.cz

velmi žravý router bere 10w, běžně spíš polovic.

jde taky o něco jiného: sdílení netového připojení je mizerně funkční shit, zbytečná komplikace při každém přehození zapojení pc nebo při změně počasí, úplňku a tak.

pokud si vážím svého času, nechcu mít s ničím nadbytečné problémy které nemusím řešit. proto zaplatím pár stovek (asi 3 útraty v hospodě), zapojím doma router, a je pak fuk kolik pc, wifi notebooků, návštěv nebo tiskáren zrovna doma zapojím - všechno maká bezproblémově v síti a nemusím řešit žádné změny konfigurace a přemostění. a to se vyplatí.