Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rozdíl mezi převodníky D/A

Zdravím, vybírám DVD rekordér a nevím, jaký význam pro mě bude mít rozdíl v tom, když některý má D/A převodník 10bitů/27MHz nebo 10/108MHz a některý mívaj i 12bitů. Budu ho využívat na přepálení záznamů z analog. kamery z VHS na DVD. Televizi mám zatím dobře sloužící klasiku a tak potřebuju jak analog. tak do budoucna i dig. tuner abych nemusel mít settop box. Zatím mám ve hledáčku Panasonic DMR EX79 (78) a sony RDR DC205 neboRDR HXD 890. Můžete mi poradit s výběrem , popř. doporučit další. Potřebuju i USB vstup. Dík za odpovědi.

V jednoduchosti cim viac bitov tym lepsi pomer signalu k sumu (SNR), - menej to zrni a cim viac MHz tym sa obraz viac priblizuje realu - je viac ostrejsi.
Vyuzijes to len v pripade ak prispevkove zariadenie (kamera) bude mat lepsie parametre (aj v analogovej podobe) nez zaznamove zariadenie.
V tvojom pripade to znamena, ze to nevyuzijes.
SNR VHS sa pohybuje niekde na urovni okolo 45dB. 10bit A/D (D/A) prevod ma SNR teoretickych 60dB, prakticky okolo 54dB.