Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak nainstalovat router?

Dobrý den,koupila jsem router k propojení dvou PC.Jsem antitalent na různé tyto zařízní,proto prosím o radu.V manuálu nerozumím pokynu-instalujte svoji sítovou kartu.Nevím kde mám sítovou kartu hledat.Mám OS VISTA.Dekuji za případné rady
Změna předmětu, původně: mopsicekkk (mif)

1. připojíš se kabelem do lan zásuvky a nastavíš lan stranu (můžeš nechat jak je)
2. nastavíš wan stranu podle tvého poskytovatele internetu
3. nastavíš šifrování wifi pokud to má a používáš ho

jestli jsi koupila hotové pc, máš síťovou kartu (stejně jako ostatní hw) nainstalovanou, neřeš to.

p.s.: chválím původní předmět, velmi netradiční.

Ano,PC bylo už při koupi hotové.Připojila jsem kabel wan z PC do routeru a kabel lan do PC a do routeru.Nevím,jak nastavit wan stranu a šifrování.Internet mám od UPC.V manuálu se vyžaduje zapsaní hesla,které je tam uvedeno i s čísly,ale nevím,kam to můžu zadat,protože webové stránky neotevřu,když jsem ty kabely prohodila.A na routeru mi bliká ikonka wan oranžově a lan svítí modře.Nemáš ještě nějakou radu,prosím?Nebo mám raději někoho pozvat,kdo tomu rozumí,díky

Kabel z modemu UPC zapojte místo do PC do konektoru WAN na routeru. Počítače zapojte do konektorů LAN na routeru. Poté restartujte modem UPC krátkým odpojením od napájení. To je vše, nic není třeba v routeru nastavovat. Pokud však router obsahuje wifi, je třeba ho vypnout nebo zašifrovat.