Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vycleneni mista na disku

ahoj mam disk na mem PC rozdelen na C: a D: a na C: mam volno 120gb a potrebuju si vytvorit jeste jeden mistni disk kam si napr: dam filmy a pri reinstalaci si tuto slozku necham nedostceou...jak na to vytvoreni?

zmenši nesmyslně velké c: - na něj nepatří žádná data.
natáhni o tu velikost d:
a filmy můžeš házet do d:\filmy

vícenásobné dělení disku tě taky bude omezovat, zas bude někde nevhodně docházet místo a jinde přebývat. proto má smysl dělit jen na systém, a na všechno ostatní.

jo, dělá se to pomocí partition manageru - když už to zvolíš blbě při instalaci.