Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nekonečné dilema - kolikajádrový procesor?

Dobrý den,
již několikrát jste mi zde dobře poradili, tak se na Vás obracím i nyní. Měl bych dotaz, který si pokládá dnes kde kdo...

Jaký a hlavně kolikajádrový procesor vybrat?

Vzhledem k tomu, že jsem předtím měl vždy AMD a byl jsem naproto spokojen, tak i nadále chci u této značky zůstat. Cena nejlépe okolo 2000Kč. Socket AM3. Využití PC bude domácí - především Hry (jak nové, tak hojně i starší a staré), internet, práce, hudba, občas i ten film.
Četl jsem již dost různých diskusí, článků testů, atd, ale nikdy jsem nenašel nějakou lepší odpověď, jaký procesor vybrat - jedni tvrdí, že dnes bohatě stačí a ještě chvíli stačit budou 2jádrové procesory. Jiní zase ale trvdí, že je tato věc již překonána a doporučují min. 3jádrový. Těžko si pak vybrat. V současné době mám jednojádrový Athlon 64, takže se v těch novější moc zase neorientuji.

z různých nabídek jsem si ale udělal pár favoritů:
2 jádra:
- AMD Phenom II X2 545 (3,1GHZ, L1:128KB, L2:512KB, L3:6MB, 45nm, 80W)
- původně jsem přemýšlel i o AMD Athlon X2, ale vzhledem k nízkým rozdílů v cenách Athlon/Phenom, jsem zvolil Phenom, protože je lepší.

3 jádra:
- AMD Phenom II X3 710 (2,6GHZ, L1:384KB L2:1536KB, L3:6MB, 45nm, 95W)
- AMD Athlon II X3 435 (2,9GHZ, L1:384KB, L2:1536KB, L3:nemá, 45nm, 95W)

4 jádra:
- neuvažoval jsem o nich, přidje mi to zatím zbytečné...

Chtěl bych vás tedy poprosit, jestli byste mi zkusili napsat nějaké rady/názory/úvahy, co si vybrat. Opravdu se těžko rozhoduji. Athlony jsou velmi dobré procesory za super cenu. Phenomy jsou lepší a výkonější (často doporučované pro hry), ale zase pak u X3 znatelně vyšší ceny.
Je mi jasné, že jednozančná odpověď asi není, ale byl bych rád za názory nebo tipy co vybrat. Nerad bych koupil špatně (slabý/málo jader), ale také bych nerad zaplatil zbytečně víc za procesor, který pak ani moc nevyužiji (jeho výkon/zbytečne moc jader).

Děkuji.

V dnešní době opravdu minimálně 3-jádro ale spíš bych vzal už 4 jádro a víc,ten pokrok jde rychle dopředu.Dnes bych viděl jako optimum 4 jadro Phenom II X4 nebo Core i7,Core 5 popřípadě nějakej ten Xenon.Ale třeba někdo to nevyužije a na kancelář,internet mu stači dvojjádro.

Zdravím,
takže jak tak doporučujete, tak tříjádro raději nebrat? Raději dvoujádro PhenomII X2 a nebo rovnou čtyřjádro Athlon II X4, ev. počkat a doufat, že zlevní čtyřjádro Phenom II X4?
Děkuji.

tak to není. 3-jádro je někde uprostřed mezi 2- a 4-jádrem. Srovnání a Athl. X4 pak vychází +/- jako plichta, někde je lepší X4, jinde Phenom X3 (díky cache). U AMD bych dnes začínal min. tím 3-jádrem (a myslím, že 3-jádro je ideální právě proto, že bude lépe běhat v single-thread aplikacích). Navíc rozdíl mezi 3- a 4-jádrem už není tak markantní.