Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DDR2 nebo DDR3

Dobrý den myslíte že má cenu kupovat RAM DDR2 2x 2GB za 3000? Nebo DDR3 a zakladovku a dosetrit si do 7000Kč? Ted mám 2GB, a 4 dokoupený DDR2 by mi dalo 6 GB. A64 X2 4600+/2GB/ASUS M2R-FVM diky

Na pamětech je kromě časování důležitá i frekvence.Takže se dá říci, že tyto paměti by měli býti rychlejší, než DDR2.
Ovšem ne vždy tomu tak je. Relativně nedávno jsem četl článek, že některé procesory od AMD neumí dostatečně využít tyto rychlé paměti(jednalo se právě o DDR3). link nemohu najít

DDR3 (přehled pamětí,jejich rychlosti a přenos dat)

Máš 2GB. Kolik je z toho obsazených? Kvůli jaké hře tu paměť potřebuješ? Nějaká ti hlásí, že nestačí paměť? Nebo kvůli tomu neujde spustit? A NIS ti zabírá kolik paměti? Stále jsi mě nepřesvědčil, že potřebuješ víc paměti a že ji využiješ.

Desku nějak nemůžu najít ale jestli sem našel dobře tak umí max 4giga.
32bitovej operační systém umí max těch 3-3,5giga jak ti píšou.
Kupovat DDR2 2*2 za trojku ?? nesmysl !? Za osum giga ddr3 18000 sem dal 4400. Ovšem nesmí se kupovat když je to nejdražší, to pak vyletí litr komínem lehko.

8giga smím mít jen já:-D

edit: tak tak tvoje deska je podle všeho šhit vyráběný pro fujitsu, tad je zmínka o těch max. 4gigách. Zřejmě microatx deska. No ty jsi mě dobře pobavil;-)
ASUS_M2R-FVM

No tak ta slušná značková sestava má ty nejlevnější 533mhz paměti které šli tehdy sehnat:-). Pokud k nim koupíš 800mhz tak stejně jako celek pojedou na 533. Můžeš samozřejmě ty staré prodat a koupit zase další dvě nové 800mhz aby se to neplazilo na 533mhz. Ale vzhledem k tomu že deska to pravděpodobně nezvládne a dneska ddr3 paměti stojí +- stejně a stejně plánuješ výměnu procesoru bych nejlepší řešení viděl rovnou na výměnu desky + koupení pamětí 2*2giga ddr3. Pokud počkáš do konce ledna ušetříš, ty paměti skočili před vánocema nejméně o 400kč.

Osobně bych nové ddr2 paměti za tyhle ceny nekupoval, pohlédl bych se po nějaké solidní aukro nabídce s možností vrácení peněz /vem si že před rokem bylo dvougigo za 500, 4giga za litr nebo ještě méně/. Já na prodeji ramek slušně vydělal:-)