Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyber komponent pro nove PC

Ahoj,

potrebuju poradit pro kamarada nekolik komponent pro nove PC. Nevim, mezi cim se rozhodnout a abych pravdu rekl, tak spis radsi uslysim praktickou zkusenost, nez prectu nejaky doporuceni treba z DDW.

Potrebuju poradit CPU, zakladovku, RAM, grafiku a zdroj. Melo by to k sobe tak nejak pasovat i vykonove.

1. CPU - AMD nebo Intel? Pozaduje vykon. Mam osobni zkusenost, ze Intel E8400 je mnohem vykonnejsi, nez podobne AMD z te doby. Proto verim spis jemu, ale nevim, jak jsou na tom dnesni 4jadra AMD. U CPU jsme vybrali tohle:

- AMD zaciname asi AMD Phenom II X4 955 Black Edition nebo AMD Phenom II X4 965 Black Edition

- Intel pripada v uvahu jen tento Intel Core i5-750 BOX

2. Zakladovku k nekteremu z techto CPU. Nic za 5000kc, ale taky ne nic za 1500kc. Vubec nevim na co se divat. Znacku asi nejlip GB.

3. Pameti k doporucene desce 2x2GB, nejlepe Kingston, zajima me hlavne frekvence v pripade Intelu

4. grafiku, nejlip pasiv, hry se hrat vubec nebudou (snad nejaky flashovy), staci grafika neco pres 1000kc (bude se kalibrovat monitor a nevim, jestli to ma vliv na vyber grafiky)

5. spolehlivy zdroj, zadny 700w kravy nechci, myslim, ze 500-600w je az az.

6. zapomnel jsem na posledni vec - nejakou jendoduchou, klikaci distribuci Linuxu pro cca 13 lety decko, musi to byt podobny Win hned po instalaci. Kdysi jsem zkousel Mandrivu a Suse, ale nevim, jak jsou na tom ted.

Kdybyste nekdo vedel o necem co by slo treba zmenit napriklad v CPU tak samozrejme je to mozny, ale nechcem CPU za 2 a ani za 6 a tak asi jiny vyber nebude.

Dik.

Ty paměti by byli podle mě lepší 18000 http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 821Y5000TVM , jsou ale klasicky před vánocema vyprodaný. Ještě před 14dny jsem si kupoval druhý dvojpár. Lepší časování, toho napětí 1,9v si nevšímej - podle cpu-z mají 1,5v.

Co se týče toho chladiče - velká obluda. Nechal jsem si kdysi objednat jeho první verzi a recenze co jsou na netu můžu potvrdit - debilní zpracování-obroušení měděné plochy,debilní plast. kolíky, nesnadná montáž a šroubky a závity kterým se ku*ví příliš jemné závity. Princip- chladič se šrubuje dvouma dlouhými šruby snad m3 do základny s jedním a půl závitu v 0,5mm plechu.Není problém aby díky tomu uchycení měď neseděla na procesoru-nakřivo.Revizi dva už jsem raději neriskoval.

Mám vyzkoušený hyper 212+. Uchycení dobré, šroubky a žádné plastové kolíky.

Na přetaktování by byl možná ten Freezer ultra lepší ale pokud chceš tichý chod můžeš u 212+ vyměnit ventilátor za noctuu /rovnou si ji kup, 212+je levnější/ což u té obludy nejde.
http://www.svethardware.cz/art_doc-9F5A4B7D968C181 6C1257629003376D2.html
Chladič mám přímo na desce P7P55D (verze Pro) jde namontovat v obou směrech větřákem dolů i větřákem vpravo a to i při osazení všech 4slotů výše zmíněnými kingstony.

O něco menší Frezera 7 rev 2 (http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 06000000QZE&Search=freezer%207&SearchType=1) jde při osazení všech 4 pamětí Corsair /s tímto chladičem - http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 06000000MKI&Search=corsair&SearchType=1/
otočit jen větřákem dolů čímž koliduje s grafikou a ta se musí dát do druhého pcie slotu. Opět zjištěno na P7P55D (verze Pro). Ještě jsem to zkoušel s obyčejnýma pamětma s normálním chladičem a myslím že při osazení 4 modulů byl možná jen větřák dolů,protože větřák vpravo sekal do ramky ale nejsem si už stoprocentně jistej.

Paměťové moduly jsou prostě u P7 blíž patice a tak bych si nebyl jistý že tam freezer extreme půjde namontovat.

edit: spokojené rekace uživatelů:-)
http://www.czechcomputer.cz/disc_doc-P0A4CD9B5870F 474AC125751C0067DA9F.html?&all=1

Ty pameti o kterych pises jsou dobry k Intelu i AMD? V cem jsou lepsi? Jde o to, jestli kvuli par porcentum lepsim pametem ma cenu cekat. Zase ale tricko a snurka na krk jsou super darky na vanoce:-)

Freezer - ok. Neberu ho. Napsal jsem ho jen proto, ze ho mam doma a tehdy mne ho nekdo radil. Je pravda, ze se montoval hrozne spatne. Pretaktovavat se nebude, proto kupujem spis lepsi CPU.

Jakou desku bys doporucil k AMD a Intelu a vubec AMD nebo Intel z tech CPU co mam nahore?