Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Když celeron, tak kterej?

Zdarec,
možná si po Novým roce koupím novej počítač. Nemám nijak vysoký požadavky, tak by mi možná stačil i Celeron.
Ale jak se tak dívám, tak při podobné ceně netuším, kterej by byl nejvýhodnější.
Tady na Alza.cz jich mají několik druhů. Podle označení by se jevil jako nejzajímavější E3300, ale pokud googlím dobře, je to odpad z výroby Pentia D, zatímco Celeron E1600 je postaven na novějším jádru, tedy zbytky z Core2 famílie.
Tož kterej by byl zajímavější?
A pokud někdo hodlá pindat, že Celerony jsou na hovno, tak ať si jde pindat na nádraží k houmlesákům, tohle není to, co se chci dozvědět. Prosím tedy diskuzi jen na téma Celeron. Děkuji.

edit:
Podle tohodle:
cpu_list.php
je ten E3300 výkonnější, ale zase jak moc věřit těmto benchmarkům?

Ne ne, nerozhoduji se jen mezi nimi, uvedl jsem je jen jako nejzajímavější. Ono tam těch celeronů zas tak moc není na výběr :-) Netvrdím, že ho určitě koupím, jen mě to zajímá, připadají mi za ty peníze jako zajímavá volba, za nějakých 1400Kč je to za pakatel.

Ja by som asi kupil radsej ten E5300, ked je teraz tam v tej akcii za takmer rovnaku cenu jak E3300 (akcia skoro -50% ceny, zaujimave, ci to nebude nejaky odrb :). Je asi trochu starsie jadro (ale 45nm tak to moc stare nebude) ale na tom webe co som dal link je vyssie ako E3300 (asi kvoli 2x vacsej cache jak E3300), no ale jak chces, tazko radit obe su lowend. E1600 by som nekupoval, vyzera byt hodne starsie jadro (65nm) a s hodne malo cache.

Díky, ještě uvidím, jak se pohnou ceny, jestli vůbec. Vzhledem k tomu, že na upgrade svýho PC budu měnit všechno mimo DVD mechaniky a bedny, tak každá stovka na ceně bude poznat. Když to vyjde, vezmu C2D, když to bude stát moc, spokojím se s něčím levnějším.