Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dualboot

Ahoj,mám nainstalovaný na disku C: windows 7,ale kvůli nekompatibilitě některých programů a her si chci nainstalovat i wondows xp,mohu jej nainstalovat na stejný disk C:?A jak.Mám v pc i druhý disk D:,na který bych to chtěl nainstalovat,šlo by to tak,aby mi šli oba systémy?

Presne tento problem jsem tu nedavno resil ja a nedoresil. Pouzivam W7 a chtel jsem nahodit jeste XP kvuli kompatibilite starsich her, vytvoril jsem zvlast partition pro ty XP, nainstalil jsem boot manager tusim ze nejaky GED nebo tak nejak, vse slo v pohode, potom jsem naninstaloval XP a problem nastal, za boha jsem se uz nedostal do W7, proste XP mi prepsalo MBR a konec, ani pres boot manager jsem se tam nedostal, at jsem nastavil jakejkoliv oddil tak pokazde najel XP. Nakonec jsem to vratil do normalu partition zrusil a nainstalil W7, sice me to stve ale co nadelam.

Jinak pozor u toho XOSL ten nepodporuje NTFS, tudis musis nejlepe vytvorit jednu zvlastni partition jen pro XOSL a nahodit na ni FAT32 souborovy system.

xosl neznám, klidně je možné že nepodporuje ntfs, přestože ho i podle této poradny leckdo používá.

popisovaný postup však nebyl zrovna šťastný - nejdřív nainstalovat údajně nekompatibilní os manager, a pak přes něj další os. nakonec na základě tohoto nesmyslu tvrdit že to je nedořešené.

za možný normální postup bych považoval nezávislou instalaci dvou os - až mě jeden z nich omrzí, ať jeho zrušení neovlivní viditelnost/spuštění druhého.
teprve potom instalaci nějakého os selectoru, lépe novější verze, která zná mnou používané systémy.

druhou možností je až v druhém pořadí instalace novějšího os s jeho přiměřeně inteligentním boot managerem, pro který není problém zaintegrovat předcházející systém.
to však není ani náhodou případ dodatečné instalace xp.