Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zvětšit foto?

Zmenšení je jasné, v malování, zvětšení tam bohužel nejde neboť se fotka rozmaže. Prosím o radu, má to být na celou A4 (foto jako dárek k vánocům) děkuji. Pokud si na to mám stáhnout program, tak jaký?

A je to zase tady :-D

Zkus na to jít logicky. Máš malou fotku x*y pixelů. Ty ji chceš zvětšit na 5x*5y pixelů. Odkud se vezmou zbylé pixely? Nakonec to zvětšíš, nějak se to dopočítá. Výsledek ovšem bude odpovídat tomu, že informaci nese pouze každý pětadvacátý pixel, zbytek je jen dopočítaný šum.

Díval jsem se na ty příklady, co mají na serveru.

Opravdu to jaksi funguje. Obrázek je přepočítán "jakoby" do křivek (bmp na vektor) a vymalován vodovkama (nějak se musí doplnit chybějící informaci). Skoro jako by se na tom převodu podílel zakuklený Adobe Illustrator.

Musím ale uznat, že výsledek (tam uvedený) vypadá líp, než fotošopácký bicubic.