Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Procesor

Zdravím poslední měsíce sleduju jak při video na netu nebo hry či brouzdání je pořád 100% na internetu serfování 50-70% je možné že procesor už dosluhuje? jedná se totiž o čisté Pentium 4 HT takže je to docela taky dědeček. Chlazen je velmi dobře. Nebo je možné že chladič nedoléhá?

jednoduše zapnu operu pustim video dělá to opera, zapnu IE pustim video dělá to samý zapnu FF video dělá to samý prohlížim stránku všude stejně jinak jako že by byl nějaký proces který by to dělal sám od sebe určitě ne:)

Odkial si nabral ze ti vytazuje 100% CPU? V spravcovi procesov (ctrl alt del) je tych 100% u ktoreho procesu? Urcite neni u vsetkych procesov ktore si spustil 100%, to by slo CPU potom aj na 1200% :-D Tak si to jasne pozri ptz pises nezmysly. Resp. napis jasne jaky mas konkretne presne problem, co presne nefunguje a kde a jak.

Vada CPU nemoze nijak ovplyvnit jeho "vytazovanie", tie % u CPU v spravcovi procesov su cisto softwarova zalezitost a nemaju absolutne nic spolocne so ziadnym PC komponentom. Takze ked mas vytazenie 100% CPU tak ries ktory software to vytazuje, a od toho sa odvija dalsi postup, napr. odvirovat alebo ak to je tak zasrate ze to uz odvirovat nejde tak cista instalacia Windows apod.

A ked si instaloval Windows tak napis JAKY a ak to je XP tak dufam ze si tam mal SP2 uz predtym jak lezes na internet ptz bez SP2 to mozes mat zavirene do sekundy bez toho aby si nieco robil. Vir mozes mat na USB sticku atd atd. Nainstaluj Windows uplne nacisto vcetne formatovania, SP2, vsetky ovladace (chipset, grafika), a nestrkaj tam ziadne USB sticky ani nic podobne a testuj to najprv s cistym Win.

sit intel? Jaku presne tam mas sietovku a ktore presne ovladace si instaloval pre sietovku? (najlepsie daj sem link). Nepouzivas nahodou sietovku itegrovanu na zakl.doske? V tom pripade instalovat LEN ovladace ktore su na webe zakl.dosky pre sietovku.
V spravcovi zariadeni vsetko bez otaznikov atd?

Inac podla mna ked ti pomaly reaguje internet tak bud to sposobuje antivirak alebo mas nejaky problem so sietou/sietovkou apod.
Pri prehravani videa moze byt vytazeny CPU (hlavne ak je starsi pomalsi), ak je video vo vysokom rozliseni (skusit video v nizsom rozliseni ak sa da zvolit na tom webe)

to je ale zvláštní protože na internetu stou samou zátěží pustím plynule Blue ray 1080p:) a má to taky tu samou zátěž jen o 10 více což neni velký rozdíl. Jinak ano je to integrovaná ale skoušel jsem i PCI ale stejné jinak síťovka je značka Intel Pro/100 VE network

1080p nejde plynule ani na mojom minimalne 2x rychlejsom CPU, takze pises asi nezmsel (na internetu (youtube a spol) nie su ziadne bluray rozlisenia, furt to je downsamplovane na nejake 300x200 :-D).
Ovladace vid co pisem uplne dole, tuto vetvu by som skoncil nech tu neni taky bordel. :)

Jak dlho tam je tych 40%?
Hlavne najprv odinstaluj ten antivirak a skus to bez neho. Moze byt antivirakom alebo nieco je so sietouvkou alebo s jej nastavenim, alebo disk v PIO apod.

Isiel ten konretny PC niekedy normalne? Neni pretaktovany apod? (cim by mohla blbnut sietovka), v BIOSe si skusal load defaults a save&exit?

ano load default jsem skoušel jinak s LAN jsem byl v servisu HP jede naprosto v poradku, procesor nikdy nebyl přetaktovanej a ani nebude nemam to rad, i když antivirak odinstaluju je to to samé ten antivirák jsem už předtím říkal že na to nemá vůbec vliv 40% tam je dokad neodešlu požadavek příspěvěk tudíž 1-2 vteřiny ale i na to je to strašně moc

Tak si este po tom load defaults skontroluj v BIOSe jaka je nastavena FSB, a ci to suhlasi s tvojim CPU (pripadne pouzi program everest home). Ci nemas nahodou podtaktovany CPU. A aj frekvenciu RAM si skontrolovat, tiez napr. v everest home. Mozes sem dat screenshot everestu (screeny kde je typ CPU, hodnoty FSB, hodnoty frekvencie RAM)

OMG ale sak sa pytam ze do jakych konkretne. Nie nahodou do HP PAVILION T3260?
http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareList?os =228&lc=en&dlc=sk&cc=sk&lang=sk&product=1152553
Tam mas ovladace (chipset, LAN, realtek audio). Nepouzival by som ziadne MSI dementne baliky ktovie ke jakej doske.
Grafiku mas presne jaku? (pretoze ten HP PC mal NVidia grafiku, tak preco si instaloval ovladce ATI?)

P.S. p[ripadne si najdi ovladace presne pre tie chipy co tam su na www.intel.com a www.realtek.com. Skus nacisto Win a instalovat len spravne ovladace, ziaden MSI nezmysel.

Pisal si (citujem TEBA)

ovladače na všechno prostě na celý komplet MSI Amethyst

tak tam daj ciste Win a nic od MSI alebo co to tam instalujes.
Intel nema ziadne amethyst ale normalne ovladace. Mas ich aj na tom webe HP co som dal link (staci ti tahat chipset, audio, a LAN. Skusil by som tie ovladace do cistych Win, ovladace k tvojej grafike, operu, directX posledny z www.microsoft.com, flashplayer z www.adobe.com a nic viac a otestovat to)

Inac ked nemas nejaky vaznejsi problem tak to spravanie toho PC je relativne normalne, vytazenie flashplayera reklamuj u programatorov flashplayera :-) Flasplayer vytazuje CPU nenormalne aj pri uplne jednoduchych debilnych animaciach.
Ak ti laguje internet (desiatky sekund alebo co si pisal) tak to je najpravdepodobnejsie pripojenim/modemom/sietovkou/ovladacmi/antivirom apod. (ked vsetko z toho vylucis, tak uz potom asi len novy PC alebo nove internetove pripojenie :-)

P.S> nemas nahodou WiFi? (ci neni zarusene, blbo nastavena antena, apod)

instaluju pouze 4 baliky a mam vše ostatni sou software a takový debiloviny který akorát to PC rozeserou:) ovladače sou správný protože jiný tam nedostanu na tuhle desku ne ani original relatek z origo stránek pouze od HP balíček realtek

Ked sa ti chce skus ciste Win a tie ovladace k HP pavilion co som dal link vyssie. Hlavne sietovka je zaujimava tam intel tusim ma viac roznych ovladacov pre rozne chipy.

Inac je to normalne ked si pisal ze ked si len na poradni mas vytazenie 0% (a nie jak v otazke co si pisal ze ked surfujes tak 80%), takze na poradni 0% tak to mas OK.
Vytazuje ti to zrejme flashplayer (reklamy na web strankach su cim dalej tym viac vo flashplayeri) a flashplayer vytazuje CPu kazdemu, aj mne, je to na niektorych weboch uplna hroza podaktore flash reklamy, ze to az uplne brzdi reakcie PC ak mam otvorenych takych okien viac napr 5 naraz (asi zacnem blokovat tie reklamne servery na ktorych to je).
Flashplayer skus preinstalovat posledny z www.adobe.com.

Ale na jakom celerone (C2D?). P4 2.6GHz je asi tak vykonny ako core architektura na 1.4GHz apod (zhruba moj sukromny odhad). celeron z core architektury 2.6GHz je teda omnoho vykonnejsi ako P4 2.6GHz, aj ked je to len celeron. P.S. aj celer z core architektury 1.9GHz je vykonnejsi jak P4. P4 urobil za jeden takt omnoho menej ako urobi core za jeden takt. Ked intel vyrobi nove jadro CPU tak to neni len prepisane oznaceniea hura predavame 2x drahsie :-), ale nova architektura je vykonnejsia ako predchodca.
Navyse zavisi aj od nastavenia hry a dalsich faktorov (co zrovna hra musi rarat kolko objektov dookola okolo hraca atd)

uvidíme jestli to dělá flash stahuju tedka HDTV 720p

Video Bitrate.....: ~3100
Video Aspect Ratio: 16:9
Framerate.........: 23.976
Audio Codec.......: AC3, Mp3
Audio BitRate.....: 448,128
Audio Channels....: 5.1, 2.0
Subtitles.........: czech
Length............: 20:51
Source............: HDTV
Resolution........: 1280 x 720

A co chces tym zistit? Ak je to nejake avi alebo wmv (t.j. MPEG4) tak CPU bude pri prehravani tiez vytazene ptz CPU musi to MPEG4 dekompresovat. Grafika pokial viem nema HW dekodovanie MPEG4. Tipujem ze 720p avi alebo wmv ti este pojde plynule na tom CPU (s vytazenim CPU do 100%), 1080p avi alebo wmv (t.j. MPEG4) to CPU podla mna uz nebude stihat dekodovat (nestiha ani moj 2roky stary CPU). Na bluray disku 1080p je to asi v MPEG2 (neviem zhlavy) to ti asi dekodovala grafika hardwarovo, ak si skusal nejaky original bluray.

MKV neni standard len kontajner podobne ako avi. V nom moze byt cokolvek (predpoklada sa ze tam ten film je v nejakom MPEG4 takze plati to iste co som pisal)
P.S. ja osobne som 1080p skusal len nejake wmv a teda na mrkvosoftom WMP, je mozne ze tvoj prehravac je optimalnejsi a pojde ti aj to 1080p este plynule.

C:\Documents and Settings\Pavel\Plocha\Simpsonovi.20x10.Jak.to.vlas tne.bylo.aneb.zfalsovane.volby.mkv
General
Complete name : C:\Documents and Settings\Pavel\Plocha\Simpsonovi.20x10.Jak.to.vlas tne.bylo.aneb.zfalsovane.volby.mkv
Format : Matroska
File size : 547 MiB
Duration : 20mn 55s
Overall bit rate : 3 655 Kbps
Encoded date : UTC 2009-11-18 23:31:09
Writing application : mkvmerge v2.9.8 ('C'est le bon') built on Aug 13 2009 12:49:06
Writing library : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1
Video #1
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L5.0
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 12 frames
Muxing mode : Container profile=Unknown@5.0
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 20mn 53s
Bit rate : 3 007 Kbps
Nominal bit rate : 3 094 Kbps
Width : 1 280 pixels
Height : 720 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 23.976 fps
Resolution : 24 bits
Colorimetry : 4:2:0
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.136
Stream size : 449 MiB (82%)
Writing library : x264 core 66 r1113M cc4f807
Encoding settings : cabac=1 / ref=12 / deblock=1:1:1 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=8 / psy_rd=0.6:0.0 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=2 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / chroma_qp_offset=-2 / threads=1 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / bframes=16 / b_pyramid=1 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=3 / wpredb=0 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40 / rc=2pass / bitrate=3094 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30 / aq=0
Audio #2
ID : 2
Format : MPEG Audio
Format version : Version 1
Format profile : Layer 3
Codec ID : A_MPEG/L3
Codec ID/Hint : MP3
Duration : 20mn 55s
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 128 Kbps
Channel(s) : 2 channels
Sampling rate : 48.0 KHz
Resolution : 16 bits
Stream size : 19.2 MiB (4%)
Title : Cesky zvuk
Language : Czech
Audio #4
ID : 4
Format : AC-3
Format/Info : Audio Coding 3
Codec ID : A_AC3
Duration : 20mn 55s
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 448 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Video delay : 32ms
Stream size : 67.0 MiB (12%)
Title : English DD5.1
Language : English
Text #3
ID : 3
Format : UTF-8
Codec ID : S_TEXT/UTF8
Codec ID/Info : UTF-8 Plain Text
Title : Ceske titulky
Language : Czech

a tohle tedka budu skoušet

Ducks Take Off 1080p QHD CRF25 TEST DEMO x264-CtrlHD

General Information
RUNTIME.........: 16s:666ms
SIZE............: 219 MB
FRAMERATE.......: 29.97 fps
BITRATE.........: 106 Mbps
RESOLUTION......: 1920x1080
SOURCE..........: RAW input from HD film camera

Ducks Take Off 2160p QHD CRF25 TEST DEMO x264-CtrlHD

General Information
RUNTIME.........: 16s:666ms
SIZE............: 493 MB
FRAMERATE.......: 29.97 fps
BITRATE.........: 238 Mbps
RESOLUTION......: 3840x2160
SOURCE..........: RAW input from HD film camera

a tohle stahuju teďka

To je vsetko asi mpeg2, to bude dekodovat grafika predpokladam takze to nema vyznam sledovat vytazenie CPU u toho. Take velke bitrate su nezmysel, budes niekedy drzat na harddisku jeden film ktory ma stovky GB? Skus 1080p ktore je fakt skompresovane do MPEG4 (mkv, avi, vmw) s bitrate okolo 3Mbps = 3000kbps) a potom uvidi ci CPU este stiha (podla mna ti to uz bude na tom CPU mierne trhat, co je uplne normalne)

C:\Documents and Settings\Pavel\Plocha\SAMPLE-Cloverfield.2008.1080 p.BluRay.DTS.x264-CtrlHD.mkv
General
Complete name : C:\Documents and Settings\Pavel\Plocha\SAMPLE-Cloverfield.2008.1080 p.BluRay.DTS.x264-CtrlHD.mkv
Format : Matroska
File size : 271 MiB
Duration : 1mn 0s
Overall bit rate : 37.8 Mbps
Encoded date : UTC 2008-12-01 16:38:13
Writing application : mkvmerge v2.4.0 ('Fumbling Towards Ecstasy') built on Oct 11 2008 20:13:15
Writing library : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1
Video #1
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L5.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 5 frames
Muxing mode : Container profile=Unknown@5.1
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 59s 958ms
Bit rate : 35.6 Mbps
Width : 1 920 pixels
Height : 1 080 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 23.976 fps
Resolution : 24 bits
Colorimetry : 4:2:0
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.715
Stream size : 254 MiB (94%)
Title : Cloverfield 2008
Language : English
Audio #2
ID : 2
Format : DTS
Format/Info : Digital Theater Systems
Codec ID : A_DTS
Duration : 1mn 0s
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 1 510 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Resolution : 24 bits
Video delay : 10ms
Stream size : 10.8 MiB (4%)
Title : Main Audio
Language : English

tenhle ještě jakž takž plynule jde když koukam jen na film tak to jde plynule

Co sa tyka vytazenia pri pisani prispevku do poradne (nechapem jak si to myslel ze tam mas 40%) tak to normalne neni, mozno mas v tej opere v nastaveniach aktivovanu nejaku kontrolu pravopisu pri pisani prispevku apod. Neviem operu nepouzivam, s FF mam aj pri pisani vytazenie 0%, obcas skoci na 5% (kontrolu pravopisu som v nastaveniach deaktivoval). Vyskopcenie na 40% na pol sekundy pri odosielani je normalne, predsa musi ta opera to vsetko spracovat a znova zobrazit stranku.
Inac mozes mat aj prooblem v LAN kabli alebo routeri/modeme cez ktory si pripojeny (ze to nevie poriadne komunikovat a furt to skusa znova a znova odosielat), skus sa pripojit nejak inac (iny kabel, k LAN niekde inde)

Este pokial mas nejake zaseky Win (neni mi stale celkom jasne ze jaky mas skutocny problem a preco sledujes vytazenie CPU), tak nejake zasekavanie Windows moze sposobovat aj dosluhujuci systemovy harddisk (ma problemy a snazi sa opakovanie nieco citat a Win/resp. program caka na disk vecne). Tazko to diagnostikovat, najrychlejsie by to bolo asi skusanim inych komponentov PC postupne, alebo to nechat tak.