Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Druhý/záložní PC pro manželku...

Vždycky "dědí" PC po mně, tak ať má taky nějakou funglovku ;-)

Sestava v příloze, kancelářský PC ("moje" aplikace + Off2003), internet, občas nějaká hra (ne GTA4). Volím XP32, DX10/11 netřeba, vyžaduje se běh 16bit aplikací. W7 by stejně nebylo využito, manželka (stejně jako já) striktně vyžaduje W9x/2k layout. Nepředpokládá se HW upgrade sestavy.

Mrkněte se na to, snad tam nemám nějakou (HW) chybu. V pondělí bych chtěl objednat.

Díky.

Kancelársky PC sebe, tak prioritou bude ticho. Atom 330, tichý disk - notebokový ? Možno by som skúsil uchladiť CPU pasívne, iba vetrákom zdroja. Jeden, jediný vetrák v zdroji. Tiché, malé, lacné, postačujúce na Office, internetové aplikácie, pustiť sem tam film.

ten jejich pidiventilátor zrovna asi tichý nebude - ostatně nadávají na něj i v diskusi pod tím.
pasív by byl skvělý, kdyby to všechno ufoukal jen zdroj, ale to chce mít nejdřív možnost vyzkoušet.
a nahrazovat ten chladič něčím jiným je už skoda práce a peněz, to jsou zajímavější nízkopříkonová dvoujádra 45w, jestli se ještě prodávají.

k plánovanému os: home verze mi pěkně pila krev. jak zjednodušené sdílení, tak neschopnost nastavit práva (to je řešitelné přes aclview)

Díky za postřehy.

Po zvážení připomínek jsem změnil RAMku na 2GB, Kingstony 2*1GB/DDR2/800. Druhou možnou změnou je GK: 9500/512/pasiv na 8400/512/pasiv (integrovaná prostě nestačí ani na náročné causal/indie hry). Tím se dostávám na sympatických 10,5k vč. DPH a WinXP.

Dva disky (RAID) netřeba; v kanclu budou (s tímhle) 4PC + datový sklad (kde jsou mj. i mirrory systémových particií). Ventilátory přidávat nebudu, přehřívání neočekávám. Hluk nevadí, PC je "zabudované" hluboko v nábytkové sestavě pod stoly, není slyšet (není omezen přísun/odvod vzduchu, ale prostě není na očích). Atomovou degradaci výkonu taky raději ne-e.

Víceméně se jedná o zdvojení počítačů; klekne jeden (dle Murphyho v pátek odpoledne před pondělním termínem uzávěrky), okamžitě nastupuje druhý.