Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Místo na disku

na disku D,který má kapacitu 100gb a označím všechny soubory mi ukáže,že zabírají 80gb.Volného místa na disku mám však jen 9gb.zadne skryté soubory tam nemám.mam to nekam zalohovat a naformatovat disk? nebo jine řešení¨?

normální správci souborů ukazují jak velikost souborů, tak skutečně zabrané místo na disku (díky nevyužitým velikostem posledních clusterů). ten rozdíl ve velikostech roste s počtem malých souborů.

není na tom pc více uživatelů? protože koš vysypáváš jen za sebe, netýká se to těch ostatních.

ad body obnovení: jedna věc jestli je nevyužíváš, druhá zda je tato funkce vypnuta.

můžeš taky nechat provést kontrolu disku (ve vlastnostech d: - nástroje, hned nahoře). po nějakých pádech systému může být špatně označena velikost volného místa - ta kontrola disku to opraví.