Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno excel přiklady

Ahojky mohli byste mi poradit s ukolem v excelu 2007? Mam zadaných 5 úkolů,.
páty úkol ten mám hotový,s tou 2,3,4 si nevím rady,jelikoz se tam musí udělat jakási funkce.
Jestli by mi někdo tedy poradil byla bych moc vděčná,děkuji.

Soubor jsem hodila semka:

tak v té 3 se má jen udělat log. funkce jestli student prospěl, neprospěl .Je mi jasné že mám použit log.funkci jenže nevím jak, a s tou 4 tam se jen udělat funcke svyhledat,tu sem vložila,označila sloupce IC,firma a telefon,ale mám to blbě

Úkol 3 - do sloupce C přes menu Vložit - Funkce - kategorie Logické - funkce se jmenuje KDYŽ (anglicky IF) - nevím, jak to máš ve verzi 2007.

A do parametrů zapíšeš KDYŽ B7 =< 149 tak NEPROSPĚL, jinak PROSPĚL. Máš tam napsanou nápovědu, jak má zápis té funkce vypadat.

Jste to ve škole neprobírali?

tak v te funkci svyhledat je hledat,tabulka a sloupec
do tabulka sem dala ten sloupec s firmami,do Sloupec sem dala ten sloupec s IC a nevím ted co do hledat jestli taky ty firmy,sem si tšd všimla že tu funci svyhledat se děla zvlást jak pro tu firmu tak pro ten telefon