Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký monitor?

Dobrý den, prosím poraďte mě, jaký LCD monitor koupit. Mám teď 22´, ale chci 24´. Mám to hlavně na internet, hry a filmy. Díval jsem se tady na tento: acer-g243hqoid-d140278.htm Moc se v tom nevyznám, tak se na mě nezlobte. Cenu bych tak max. 6000,-
děkuji všem za odpovědi Davkau

Ale dnes se dá koupit slušná 24" za 6000,-.
IPS technologie je fajn, pokud děláš v grafických programech. TN technologie je na tom dneska o mnoho líp, než kdysi. Já před 2 lety koupil PVA panel 19" ve výprodeji (sleva z 9000,- na 6000,-) a barvy byly dost slušné. Před rokem jsem koupil TN panel 24" za 7500,-, protože jsem viděl, že každý TN panel není šmejd, jak se zdálo...

Ten panel má snad ještě lepší barvy než to PVA, co jsem měl. Je důležité hledět na rok výroby a nejdůležitější je si to sám prozkoušet. U TN panelu se nemusí starat o odezvu, stačí mu v obchodě spustit malování a podívat se, co to umí.

Jak jsem již tady několikrát uváděl, mám panel Samsung 2443BW - http://www.alza.cz/lcd-displej-samsung-245b-d10151 6.htm - na bílém podkladu rbg(255,255,255) jde lehce vidět velice slabě světle šedá rgb(254,254,254), dobře pak rgb(252,252,252), na černém podkladu rgb(0,0,0) jde pak krásně vidět rgb(3,3,3), slabě pak rgb(1,1,1). Já vím, není to S-IPS, ale i pro občasnou práci ve Photoshopu mi to stačí. Tímto stylem testování jsem ušetřil asi 5000,- kč.

Samozřejmě, že srovnávám nesrovnatelné. Ale zrovna to PVA má zelenou barvu stejně "krásnou", jako to moje TN. Když na ten PVA panel sedne otec, který dělá s fotkama, tak si jde radši sednout ke svému CRT, protože podle něho se na ty fotky na tom PVA panelu nedá dívat. IPS panel jsem ještě před sebou neměl (ikdyž jsem nad ním uvažoval) a věřím, že to má barvy na jiné úrovni, než ty panely, co jsem viděl. Ovšem člověk se musí rozhodnout, zda má 12000,- a opravdu potřebuje mít dokonalé barvy (při promítání filmu asi nepozná rozdíl mezi TN a IPS, jen přeplatí 6000,-).

Když jsem kupoval PVA panel, učitel nechápal co blbnu (ten panel stál v době před svým výprodejem 10000,-). Říkal, že můžu mít za poloviční peníze 22", stačí si vybrat novější panel. Teď vím, že měl z 60% pravdu a taky nechápu, proč jsem šel do toho, co nevyužiju.

edit: V době svého vzniku mělo to PVA samozřejmě luxusní barvy v porovnání s panely stejné doby, i dneska většinu TN panelů svými barvami překoná...