Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde radeon 2900Pro

Zdravím, vlastním kartu ATI Radeon 2900Pro. Dneska celý den v pohodě fungovala. Teď jsem chtěl počítač zapnout a karta vůbec nereaguje. Na monitoru je pořád "černo". Navíc mi na kartě začala červeně svítit kontrolka. Prosím pomoze.

zkus projistotu zkontrolovat kabely od zdroje ke kartě se vším zahýbej po případě zkus jinou koncovku od zdroje....jestli to nepomůže odpoj vše nepotřebné (harddisky,dvd,moduli RAM) nech osazen jen jeden slot zapni a pokud pujde naběhnout do biosu...pote bych zkusil vyměnit na zkoušku zdroj....i Forton se může podělat ;-)

400W Forton a malo na 2900pro? S tim nemuzu souhlasit :-) osobne provozuju Fortona 450W s grafikou MSI GTS250-1GB OC verze s chlazenim TwinFrozer a vse jede jak ma a tato karta je vykonove uplne nikde jinde.

EDIT:Datasheet "Vysoký výkon karty si žádá i výkonný zdroj, minimálně 400W s 28A na 12V větvích (12V1 + 12V2 + ...)."

400W je minimum. Pokud je zdroj starý, tak má polovyschlé kondíky a těch 400W prostě nedá.

Sám jsem takto měnil pár lidem už několik zdrojů, právě z důvodu toho, že soustavně přetěžovaný (resp. na svých výkonových hranicích jedoucí) zdroj "najednou a záhadně" odešel.

edit: že ti na 400W běhá GTS250, která je o dost mladší a odladěnější GT8800 neznamená vůbec nic. 2900Pro byl první svého druhu, byl vyráběn nevyladěnou technologií a hlavně neměl vyladěné jádro, takže i když měl "malý" reálný výkon, jeho "interní" výkon a tím i reálná spotřeba je někde jinde.