Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem BIOS pro Dell Lattitude E5500

Dobrý den,
stala se mě velmi nepříjemná věc, omylem jsem updatoval ve svém notebooku jiný BIOS než má být.
Ntb se sice zapne, ale rozsvítí se pouze spouštěcí tlačítko a DVD mechanika. Na internetu jsem se dočetl, že je možné pomocí jakésiho opravného balíčku vytvořit bootovací disketu. pomocí které lze do ntb narvat správný BIOS.
Nicméně nemohu nikde tento balíček najít. Nepomohl by mě s tím někdo? Nebo ještě lépe nezná někdo jiné řešení? Kromě vyletování čipu a přeprogramování :-)
Děkuji

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Jaky tam bol BIOS? AMI alebo Phoenix? .. pre AMI by mal stacit subor BIOSu spravne nazvany (amibios…
MM.. 17.12.2009 15:00
MM..
Latitude E-řady mají vlastní BIOS (i D-čková řada měla vlastní, i když ještě textový) - kompletně př…
touchwood 17.12.2009 15:22
touchwood
Jaj to je dell, viem tam je nejaky specialny. Tak to jedine servis dell, ak neni nejaky image disket… poslední
MM.. 18.12.2009 00:13
MM..

Jaky tam bol BIOS? AMI alebo Phoenix?

.. pre AMI by mal stacit subor BIOSu spravne nazvany (amibios.rom alebo tak nejak najdi si googlom) na diskete (prip. skusit CD)
pre Phoenix by mal fungovat bootovacie CD s DOSom, s flash prikazom v autoexec.bat. Vsetko na tom CD ma byt len v image diskety v boot casti CD, subory napalene na CD su nanic.

Jaj to je dell, viem tam je nejaky specialny. Tak to jedine servis dell, ak neni nejaky image diskety/CD na webe dellu (predpokladam ze neni, take veci sa na web zvycajne nedavaju).
Moze skusit urobit bootovaciu disketu DOSu so spravnym autoexec.bat (a prip. image diskety dat na bootCD, ak nema disketovku). Viac s tym neurobi. Servis.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru