Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Internet od UPC a vybrání routeru

Tak řeším další věc a tou je internet pro kluka od pokoje.Mám 10 mb od UPC a píšu sem kvůli následujícím věcem:
1.Operátorka UPC potom co jsem se zeptal na novou IP adresu mě odkázala na zakoupení routeru.
2.Soused se stejným tarifem má Wi-fi.router a říká že když se kdokoliv připojí na wi-fi a on je na netu tak jsou všichni omezení.
Rychlost jde rozdělit ale že prý PING a ODEZVA se nedají vydělit.
3.Takže jak to vlastně je??
Pokud to jde tak jaký router mám koupit??Chtěl bych klukovi pustit tak 2 MB do pokoje aby mohl hrát on-line ty svoje hry,ale přitom nebýt jakkoliv omezený když si i já pustím hru multiplayer.
4.Radši bych koupil 15 metrů kabel než wi-fi..takže jaký router či znovu volat na UPC na další IP adresu??Dám na vás...
5.

www.alfacomp.cz/php/index.php?eid=15L1400872Z9

6. Router bych si představoval do 1.000 kč
Děkuji

Nejprve ty přízemnější věci:

1. router za litr a požadovat od něj věci jako kvalitní řízení QoS, to moc dohromady nejde
2. Abys nebyl "omezený", to bys musel mít separátní připojení pro každé PC, a to nejlépe od jiných poskytovatelů
3. PING a ODEZVA jedno jsou
4. "rychlost" se dělí automaticky poměrově podle objemu dat, které tečou k jednotlivým hostitelům
5. řídit pásmo lze pomocí QoS/shapingu
6. nastavit QoS/shaping není triviální a rozhodně to nezvládne nastavit uživatel, který bere "PING" a "ODEZVU" jako dvě věci
7. neplatí, že "tomu dám 2Mb, a tomu 3Mb" (tedy platí, ale funguje to trochu jinak)
8. daleko důležitější než downlink je uplink (resp. ten "tenčí" směr), to platí u VŠECH asymetrických linek
9. běžné hry nevytěžují extrémně pásmo, a tedy nemá smysl dělit přenosové pásmo na předem dané díly, protože to ovlivňuje (může ovlivňovat) zpětně latenci.

Takže bych chtěl všechny poprosit aby vynechali odborně podané vysvětlení a polopatě mi řekli:
Kup si router ten a ten....
Poud si koupíš do 1.000 kč budeš se třeba muset domluvit s klukem že když bude hrát tak já budu stát atd..
Absolutně netuším co mi chtěl uživatel TOUCHWOOD říci ale i tak děkuji za radu.
LIDI bavíte se s laikem:-)

Router přednostně vyřídí ty maily.
Co to znamená pro druhé PC které by momentálně hrálo online hry?
Jinak zde jedna krabička...

www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400872Z92UAFAX&Inquiry=73&Vote=3

Na nastavení snad někoho seženu ....