Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Boot z HDD

Zdravím, předem se omlouvám, zda již podobný dotaz zde je, ale nenalezl jsem jej, možná slepota a únava. Potřeboval bych si instalační DVD s Win 7 dát na HDD a nabootovat z něj (důvod: chce to po me při instalaci ovladače CD DVD a to i nadále přes mé veškeré snahy), poradí mi dobrá duše jak na to? Uvažuji nad tím, jak to snadně udělat a jak zabránit tomu, aby se ta data nesmazala při formátování při instalaci. Vytvořit nějaký oddíl? Nebo jak na to snadno? Díky moc a hezký večer!

1: Chybí požadovaný ovladač zařízení jednotky CD/DVD. Pokud používáte disketovou jednotku, jednotku CD, DVD, nebo USB Flash ovldače, vložte ji nyní. Poznámka:.....jen povolení vyjmutí instal DVD.

2: Nebyly nalezeny žádné ovladače zařízení. Ujistěte se, že instalační médium obsahuje správné ovladače, a klikněte na tlačítko OK!

Toť nám to píše ve dvou oknech :)

Jo takhle, ty chyby to hlásí při instalaci operačního systému? Je to originální instalační médium dodaný výrobcem/prodejcem?

Vážně bych si přál, abys ten problém popsal pořádně. Už to jednoho unavuje to z vás (množný číslo) furt tahat.

Pavel

Hm, nerad bych tady byl za šťouru, to opravdu ne. Mně se to prostě nezdá jednoznačně popsaný.

Potřeboval bych si instalační DVD s Win 7 dát na HDD a nabootovat z něj

Výraz "dát si DVD na HDD" spíš evokuje uložení ISO obrazu.

(důvod: chce to po me při instalaci ovladače CD DVD a to i nadále přes mé veškeré snahy)

Nejasná formulace.

Uvažuji nad tím, jak to snadně udělat a jak zabránit tomu, aby se ta data nesmazala při formátování při instalaci.

Která "ta data"? To taky není zrovna jasný.

Vytvořit nějaký oddíl?

Kvůli nové instalaci? Kvůli záloze stávajících dat?

Nebo jak na to snadno?

Na co? Instalaci? Vyřešení chyby? Zálohu dat?

Pavel

Jezismarja, ja uz asi tusim, o co ti jde. Snazis se instalovat diskove radice v modu SATA/AHCI a chce to po tobe driver. Je to sice divne (Visty a W7 uz takove zrudnosti nedelaji /aspon co vim/), ale hybaj do BIOSu a prepni SATA na "Native IDE". Melo by to byt nekde v Integrated Peripherals.

chce to po me při instalaci ovladače CD DVD

to je nezmysel, napis presne co ti ten instalator pise, a hlavne pozeraj ci sa tam neda kliknut na "ignorovat" alebo "pokracovat". Ptz. SATA radice Win7 urcite pozna a disk urcite uvidi (ak teda to je normalny disk a nie nejaka nefunkcna napodobenina SSD vo forme PCI flash jak v netbookoch Acer a spol)

Zdravim, mám stejný problém s instlací Windows 7. Při instalaci po výběru jazyka napíše: "Chybí požadovaný ovladač zařízení jednotky CD/DVD. Pokud používáte disketovou jednotku, jednotku CD, DVD, nebo USB Flash ovldače, vložte ji nyní." Instaloval jsem z originálního media Win 7 Home Prem. Zkusil jsem stáhnout nový image, ale beze změny. Vyzkoušeno se 2 dvdrom a na 2 HDD, pořád stejné.